PRENS LOUIS'İN VAFTİZ TÖRENİ

10.07.2018 11:51:55

Prens William ve eşi Cambridge Düşesi Catherine'nin 11 hafta önce dünyaya gelen çocukları Prens Louis’in vaftiz töreni gerçekleşti. İngiltere Kraliyet Ailesi’nin önde gelen üyelerinin katıldığı törenin detayları haberimizde.

Çise GÜNGÖR - [email protected]

Prens William ve eşi Cambridge Düşesi Catherine'nin 23 Nisan'da dünyaya gelen üçüncü çocukları Prens Louis'in vaftiz töreni St. James Sarayı’ndaki Kraliyet Şapeli’nde gerçekleşti. 

Aile üyeleri doğumdan sonra ilk kez vaftiz töreninde bir arada görüntülendi. 

Kraliçe Elizabeth ve eşi Prens Phillip yoğun çalışma programlarından dolayı vaftiz törenine katılamadılar. Prens Harry törene eşi Sussex Düşesi Meghan ile birlikte katıldı. Bu özel gün için yeğenine vaftiz hediyesi olarak 8 bin sterlin (49 bin TL) değerinde Winnie The Pooh’un 1926’da basılan ilk baskısını satın aldığı açıklandı. Aldığı bu kitap Prens Harry için oldukça özel bir varmış. Geceleri annesi Prenses Diana ona uyumadan masallar okuduğu için masal kitaplarını çok sevdiği ve en sevdiği masal kitabının "Winnie The Pooh" olduğu yakın bir arkadaşı tarafından basına yansıtıldı. 

Ailenin önde gelen üyelerinden Prens Charles ve Cornwall Düşesi Camilla'nın yer aldığı tören, sadece İngiltere değil tüm dünya tarafından merakla takip edildi.

Cambridge Düşesi Catherine'nin ailesinden öncelikle annesi ve babası ve kardeşleri olmak üzere pek çok davetli katıldı. 

Cambridge Düşesi Catherine vaftiz töreni için bir kez daha Alexander McQueen imzalı bir tasarım tercih etti. 

PAYLAŞ