KOBE BRYANT HAYATINI KAYBETTİ

27.01.2020 09:26:58

Dünyanın ünlü basketbol oyuncusu Kobe Bryant, kızı ve yedi kişi ile beraber helikopter kazasında hayatını kaybetti.

Öykü BADUR - [email protected]

NBA’in efsanevi basketbol oyuncusu, “Black Mamba” lakaplı Kobe Bryant, helikopter kazasında hayatını kaybetti. Los Angeles şehir merkezinin yaklaşık olarak 48 kilometre kuzeybatısında konumlanan Calabasas’ta gerçekleşen kazada, dokuz kişinin hayatını kaybettiği ve Bryant’ın 13 yaşında olan kızı Gianna’nın da yanında olduğu açıklandı. Dünya beklenmedik bu haberle şok içinde. Hayatını kaybedenlerin kimlikleri de belirlendi; helikopterin pilotu Ara Zobayan, Orange Coast College beyzbol takımının koçu John Altobelli, kızı ve Gianna'nın arkadaşı Alyssa Altobelli, eşi Keri Altobelli, Sarah Chester, kızı Payton Chester ve Orange County basketbol takımının asistan koçu Christiana Mauser. Kazanın nedeninin yoğun sisle beraber pilot hatasından kaynaklı olduğu belirtildi.  

Henüz 41 yaşında olan Kobe Bryant, kariyeri sırasında 5 kez NBA şampiyonluğu görmüştü. 18 kere All-Star seçilen Bryant, 20 yıl süresince Los Angeles Lakers formasını giymişti. 

Alınan acı haberin ardından spor, sanat ve siyaset dünyasından Bryant’ın sevenleri ardı ardına açıklamalar yaptı. Los Angeles’ta yer alan spor merkezi Staples Center’ın önüne ise sevenleri çiçekler bıraktı.


PAYLAŞ