EMMA WATSON KERING’İN YÖNETİM KURULUNA KATILDI

18.06.2020 17:50:23

Ünlü Hollywood aktrislerinden Emma Watson, Kering grubunun yönetim kuruluna katıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you to everyone who came today for your brilliant questions and to @lmhoxford @oursharedshelf members. ❤😄 Thanks to @zilver for the apple leather skirt. 🍏

Emma Watson (@emmawatson)'in paylaştığı bir gönderi ()

Ünlü Hollywood aktrislerinden Emma Watson, “Gucci”, “Saint Laurent”, “Balenciaga” ve “Pomellato” gibi lüks markaları bünyesinden bulunduran Kering grubunun yönetim kuruluna katıldı. Harry Potter serisinde canlandırdığı “Hermione Granger” karakteriyle dünya çapında üne kavuşan Emma Watson zaman içerisinde aktivist ve feminist yönünü ortaya çıkararak kadın hakları, özgürlükleri ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularına dikkat çekti ve çekmeye de devam ediyor. Birleşmiş Milletler ’in İyi Niyet Elçisi olan Emma Watson “HeForShe” kampanyasının tanıtım yüzü olarak büyük katkılar sağlamış ve cinsiyet eşitsizliği üzerine konferanslar vermişti.

EMMA WATSON DOĞA DOSTU TAVRIYLA DA BİLİNİYOR

Aynı zamanda Kering grubunun Sürdürebilirlik Komitesi’ne başkanlık yapacak olan Emma Watson doğa dostu tavrıyla da biliniyor. Watson, etik ve sürdürülebilir moda kavramlarını destekleyen ve denetleyen “Good On You” aplikasyonunun en büyük destekçilerinden biri olarak yer alıyor. Emma Watson aplikasyon ile ilgili “Moda kimliklerimizi şekillendirmemize yardımcı olur. Ne giydiğimiz kim olduğumuzu ve neyi temsil ettiğimizi gösterir. Good On You'yu destekliyorum çünkü kıyafetlerimin değerli gezegenimize veya insanlarına zarar vermediğini bilmem gerekiyor” diyor.  2014 yılında “En Feminist Ünlü” seçilen Emma Watson ile ilgili Kering grubu, "Dünyanın en popüler aktörlerinden ve en tanınmış aktivistlerinden biri. Aynı zamanda sürdürülebilir modayı savunanlarının öncülerindendir” diyor. Good On You tarafından, sürdürülebilirlik seviyesi "Yeterince iyi değil" veya "Bu bir başlangıç" olarak derecelendirilen Kering grubu, ürettiği koleksiyon sayısını azaltarak ve kullandığı enerjinin% 67'sini yenilenebilir hale getirerek karbon ayak izini azaltmaya çalışıyor. 

Melda YÜZBAŞIOĞLU - [email protected]

PAYLAŞ