DOHA'DA KIŞ

16.10.2019 12:15:58

Katar’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası’nı hangimiz sabırsızlıkla beklemiyoruz ki? Yazı ayrı, kışı ayrı güzel Doha’yı keşfetmeye hazır mısınız?

Eray ERKOCA – [email protected]

 

Avustralya’da akademik çalışmalarını tamamladıktan sonra; Çin’de, Hindistan’da ve Dubai’de otelcilik sektöründe bir yolculuğa başlayan Marsa Malaz Kempinski Genel Müdürü Raghu Menon, “Yolculuk sırasında insan yönetimi becerisi edindim ve otelcilik alanında çok ciddi deneyimler kazandım” diyor. “Buraya, The Palace’a gelene kadar konuk ağırlama tutkum her geçen gün daha da arttı” diyen Menon ile Doha’da geçen günlerini ve Marsa Malaz Kempinski’yi konuştuk.

 

Marsa Malaz Kempinski ile yolculuğunuz nasıl başladı?

Kempinski ile yolum Nisan 2019’da kesişti ve şu zamana kadarki kariyerimin en tatmin edici pozisyonunu üstlendim. İki seçkin konutun başında bulunmak, gururla taşıdığım büyük bir sorumluluk.

 

Ne kadar zamandır Doha’dasınız? Bize Katar’ın ayırt edici özelliklerini sayar mısınız?

Bir yıldır Doha’dayım. Bu güzel şehrin en karakteristik özelliklerini yeni açılan Katar Milli Müzesi’nde, çölün ortasında yer alan olağanüstü iç denizde, tarihi ve çağdaş Souq Waqif’ında ve dünya spor başkenti olmasında bulabilirsiniz. Katar’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası’nı sabırsızlıkla bekliyorum.

 

 

Boş zamanlarınızda ne yapmaktan keyif alıyorsunuz?

At sürmekten, sabahları balığa çıkmaktan, Corniche boyunca bisiklet sürüp gözyüzünü seyretmekten keyif alıyorum.

 

Daha önce İstanbul’a geldiniz mi? İstanbul ile Doha arasındaki benzerlikler neler?

Evet geldim. Bu iki muhteşem şehir arasında birçok benzerlik olduğunu düşünüyorum. Nüfusun çok etnikli yapısı, Souq mimarisi, Orta Doğu kültürü, yemek ve sanat gibi.

 

Kış mevsiminin Doha’da ılık geçtiğini göz önünde bulundurursak, kış boyunca Doha’da neler yapmak mümkün oluyor? Siz kışın Doha’ya gelen misafirlerinize ne önerirsiniz?

Doha’da kış bulunmaz cevher. Hava sıcaklığı insanların açık hava sporları ile ilgilenmelerini mümkün kılıyor. Marsa Malaz Kempinski’de konuklarımıza kişiye özel sahiller, su sporları, spa olanakları ve açık hava terasları sunuyoruz.

 

Marsa Malaz Kempinski’nin iddialı olduğu konular neler?

Marsa Malaz Kempinski’nin ayırt edici birçok özelliği var. Öncelikle Doha’nın en aranan lokasyonlarından birinde yer alan ilk ultra-lüks otel olması bakımından dikkat çekiyor. Mimari harikası tasarımı, geleneksel Arap esintisi ile harmanlanmış birinci kalite Avrupa dizaynını sergiliyor. Gerçek bir saray… Görkemli koridorlardan kamusal alana, lüks oda ve süitlerden en iyi restoranlara ve lounge’lara, kişiye özel kumsalından Clarins ürünlerinin kullanıldığı kadın-erkek 21 ayrı odadan oluşan Spa Resort’una… Bu otel, lüksün Doha’daki tanımı adeta.

 

Sizce bir tatili mükemmel kılan nedir?

Kapıdan içeri girdiğinizden itibaren unutulmaz bir deneyim yaşıyorsanız o mükemmel bir tatildir. Doha’da, özellikle The Palace’ta, ilk andan son dakikalara kadar şımartılacağınızın garantisini verebilirim. Bolluk ve ihtişamın Basra Körfezi’nin nefes kesici manzarası ile buluştuğu bu yer, konuklarına bambaşka bir deneyim sunuyor.

PAYLAŞ