DENİZ TUTKUNU PATRONLAR

17.08.2017 15:22:06

Cemiyet ve iş dünyasının tanınmış isimleri iş stresinden hobileri ve tutkuları sayesinde kurtuluyor. İş dünyasının önemli isimlerinin ortak özelliği ise deniz tutkusu. Birçok iş adamı yaz aylarında denizlere açılarak aileleriyle birlikte teknelerinde enerji depoluyor. Deniz tutkunu ünlü iş adamlarını sizler için derledik.

Hazırlayan: Hasan YÜKSEL - [email protected]

RAHMİ KOÇ

NAZENİN V İLE DÜNYAYI DOLAŞTI

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, tam bir deniz aşığı. Koç, 2004 yılında ”Nazenin IV” adlı yelkenlisiyle iki yıl süren dünya turuna Setur Fenerbahçe Marinası’ndan denize açılarak başladı. Rahmi Koç sekiz kişilik ekiple çıktığı ve 657 günde tamamladığı dünya turunda ilginç olaylar yaşadı. Her gün günlük tutan Koç, dört cilt halinde elle üç bin sayfa anı yazdı. “Çocukluk hayalimdi” dediği dünya turunu tamamladıktan sonra, izlenimlerini “Nazenin IV ile Devri âlem” isimli bir kitabında anlatan Rahmi Koç, “Dünyanın en medeni kıtası Avrupa, en güzel denizleri Akdeniz, Ege ve Marmara, en güzel ülkesi de Türkiye” dedi.

BÜLENT-OYA ECZACIBAŞI

CENNET KOYU’NDA DİNLENİYORLAR

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ile eşi, İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı yaz aylarını Bodrum’da Cennet Koyu’ndaki yazlıklarında geçiriyor. Denize ve doğaya tutkun olan ve huzuru Cennet Koyu’nda bulan Eczacıbaşı Ailesi, evlerinde yakın dostlarından oluşan misafirlerini de ağırlıyorlar.

YILDIRIM-REVNA DEMİRÖREN

DEMİRÖREN AİLESİ DENİZDE ÇOCUKLAR GİBİ ŞEN

İş dünyasının yakından tanıdığı, aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve eşi Revna Demirören, tatillerini Bodrum’da geçiriyor ve deniz keyfini doyasıya yaşıyor. Demirören çifti, Cennet Koyu’ndaki evlerinde tatil yaparken, gündüzleri neredeyse denizden çıkmıyor.

TUNCAY-EMİNE ÖZİLHAN

TORUNLARLA DENİZDE

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve eşi Emine Özilhan yaz aylarını teknelerinde geçirirken, çocukları ve torunları tekneye geldiklerinde tam bir bayram havası yaşanıyor. Oğulları İzzet Özilhan ve kızları İpek Özilhan Özkan sayesinde toplam üç torun sahibi olan Özilhan çifti haftanın yorgunluğunu torunlarıyla atıyor.

CEM-RONİT HAKKO

YELKENLİ TUTKUSU

Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, iş yaşamının yanısıra yaşam tarzı haline getirdiği sporla da profesyonel olarak ilgileniyor. Cem Hakko, kayak, yelken, rüzgar sörfü, ralli, karting ve Formula 3 sporları ile uğraşıyor.

PAYLAŞ