ERKEKLER İÇİN MEZUNİYET STİLİ

07.06.2018 17:37:23

Bu özel gecede ne giyeceğinize hala karar vermediyseniz önerilerimize kulak verin.

Alexander KOKOSKERIYA – [email protected]

Haziran ayının gelmesiyle mezuniyet sezonu da resmi olarak başlamış oldu. Mezuniyet balosunda ne giyeceğine karar vermek, ciddi bir dikkat ve özen gerektiriyor. Tarzınız ne olursa olsun onu bir üst seviyeye taşıyacağınız bu özel gece için günlük stilinizi şıklaştırmak ve balonun gerçekleştirileceği mekana uygun bir kombine karar vermek son derece meşakkatli bir süreç. 

Bu özel gecede şıklığı ile adından söz ettiren siz olmalısınız. Smokin, özel geceler için erkeklerin vazgeçilmezlerinden. Mezuniyet balonuz otel veya yalı gibi bir mekanda yapılacaksa, smokin en ideal seçenek olacak. Smokin tercihinizde beyaz ve siyahın yanı sıra özellikle bu mevsimin trend renklerinden altın sarısı veya maviyi de değerlendirebilirsiniz. Smokininizin içine Ata yaka bir gömlek giyerek boynunuza papyon takabilirsiniz. Bağcıklı deri ayakkabınız, desenli yaka mendiliniz ve ince bir bileklikle büyük geceye hazırsınız!

Mezuniyet balonuz bir teknede gerçekleşecekse marin temalı bir kombin ile konsepte ayak uydurabilirsiniz. Ceketinizi gömlek, kısa paça pantolon ve makosen ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Eğer bu kombinin spor kaçacağını düşünüyorsanız onu şıklaştırmak yine sizin elinizde. Yaka mendili, ince kravat, fötr şapka, ince kemer ve şık bir saat gibi detaylarla bu algıyı hemen yukarı çekebilirsiniz. “Ben klasiklerden şaşmam” diyenlerdenseniz size önerim siyah, lacivert, füme renklerde slim fit, tek veya çift düğmeli takım elbiselere yönelmeniz olabilir. Eğer boyunuz uzunsa siyah veya lacivert hakim yakalı ceket giyip farklılık yaratabilirsiniz. Havanın sıcak ve gecenin hareketli geçeceğini düşünerek takım elbise seçimlerinizi kırışmayan ve terletmeyen kumaşlardan yana yapmaya özen gösterin.

PAYLAŞ