BELİZ MERCAN'IN STİLİNİ İNCELEDİK

09.02.2018 17:43:57

Deri üzerine tasarımlar yapan Lol markasının yaratıcılarından Beliz Mercan’ın stilini evinde inceledik.

Lara MUTLU - [email protected]
Fotoğraflar Selin SARAL

Beliz Mercan, henüz 27 yaşında ve başarılı bir kariyere, iki çocuklu bir aileye ve harika bir stile sahip. Kendisiyle tanışmamız Instagram üzerinden markası Lol’u çok beğenmemizle başladı. Özellikle de Lol’un deri pantolonlarını... Mercan’ın tasarımları da kendi stili gibi rahat, cool ama bir o kadar da feminen ve iddialı. “Bu işin sırrı nedir?” diye bizzat kendisine sorduk.

Nasıl bir stile sahipsiniz?
Zor ve iddialı tasarımları taşımayı seviyorum. Giydiğim her kıyafete mutlaka bir aykırılık katarım. Bence giyinmenin en zevkli kısmı bu. Değişik tarzlara çok açık biriyim. Giyinirim, çıkartırım; umurumda olmaz.

Verebileceğiniz en iyi stil tavsiyesi nedir?
Herkes vücut proporsiyonunu bilmeli ve ona göre giyinmeli. ‘Ben bunu uygulayabiliyor muyum?’ diye soracak olursanız evet, çoğu zaman bu kurala uyuyorum ama arada kaçamaklar da olmuyor değil.

Gardırobunuzda en çok hangi markaların tasarımları yer alıyor?
Isabel Marant ve Saint Laurent. Gardırobumda spor kıyafetler ağırlıkta.

En çok ne satın alırsınız?
Ayakkabı ve gözlük.

Lol markasının hikayesi nedir?
2015 yılında arkadaşlarım Zeynep ve Merve Aslan ile birlikte yarattık markayı. Lol, birbirinden farklı üç ruhun bir araya gelmesiyle ortaya çıktı.

Günlük şık, cool ve rahat parçalar tasarlıyoruz. Yeni koleksiyonda neler var?
Deri, keten ve kürk kumaşlarda oversize parçalar ağırlıkta. Süet ve deri pantolonlarımız çok tercih ediliyor. Koleksiyon hem feminen, hem rahat, hem de iddialı. Mücevherlerle aranız nasıl? Hiç merakım yok gerçekten. Bir tek altın alyansımı elimden çıkartmıyorum.

Röportajın tamamı bu hafta ALEM'de...

PAYLAŞ