ASLI HOTİÇ TÜRKER'İN CASUAL CHIC STİLİ

01.02.2018 17:28:12

Aslı Hotiç Türker, üç çocukla geçen hayatını ve ‘casual chic’ olarak adlandırdığı stilinin detaylarını anlattı.

Lara MUTLU - [email protected] / Fotoğraflar Selin SARAL

Hayat motto’sunu, “Her gün için şükret, hayatı geldiği gibi yaşa, her şeyin bir sebebi vardır ve küçük de olsa kendini mutlu edecek nedenler bul” olarak özetleyen Aslı Hotiç Türker, sade ve bir o kadar da çarpıcı bir stile sahip. Türker ile evinde bir araya gelerek stili ve hayatı üzerine sohbet ettik.

Klasik bir gününüz nasıl geçer?

Sabah erken kalkar ve çocukları okula gönderirim. Ardından küçük bir kahvaltı. Haftada iki ya da üç gün mutlaka spor yaparım. Öğleden sonraları genelde eşimin ofisine uğrarım. Sonra da çocukları karşılamaya eve geçerim. Saat 16.00-20.00 arası üç ufaklıkla çok yoğun geçer. Akşam yemeğinden sonra da mutlaka bir film koyarız.

Nasıl bir stile sahipsiniz?

‘Casual chic.’ Günlük hayatta genelde bir blazer ceketi ya da şık bir gömleği, sneaker’larla kombinlemeyi tercih ederim veya bir sweatshirt’ü oxford ya da loafer tarzı ayakkabılarla... Tezatlıklar hoşuma gidiyor. Ayrıca renkleri karıştırmayı da çok seviyorum.

Bugüne kadar duyduğunuz en iyi stil tavsiyesi neydi?

Çok duyduğumuz ama yine de kulak arkası edemeyeceğim, “Moda, sana yakışandır” cümlesidir. Bu, genç kızlığımda kendi alışverişlerimi kendim yapmaya başladığım dönemde, annemden sık sık işittiğim bir sözdü.

Mücevherlere ne kadar meraklısınız?

Mücevherlere merakım, son bir-iki yıl içinde arttı. Eskiden çok önemsemezdim ve ilgilenmezdim ama galiba yaşla birlikte biraz daha anlamaya ve sevmeye başladım. Eskiden kalma, vintage diyebileceğimiz aile yadigarı parçalar beni heyecanlandırıyor.

En sevdiğiniz sehpa üstü kitapları hangileri?

The Iconic Photographs by Steve McCurry ve Hult Slonem’in kaleme aldığı When Art Meets by Design.

PAYLAŞ