HAYATI YAKALAYIN

03.09.2019 16:07:50

Bitmesini hiç istemeyeceğiniz bir yolculuğa adım atmaya hazır mısınız? O halde tren yolcusu kalmasın! Dünyanın en lüks trenlerinde yeryüzünü keşfetmeye çıkıyoruz.

Eray ERKOCA - [email protected]

 

Belmond Andean Explorer

 

Rotasını Avrupa’dan Güney Amerika’ya çevirmek isteyenleri, Belmond Andean Explorer nefes kesici bir seyahate davet ediyor. İnka İmparatorluğu’nun başkenti Cusco’dan And Dağları’na, Titicaca Gölü’nden Colca Kanyonu’na, Güney Amerika’nın doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetmek isteyen maceraperestlerin yolculuğu iple çektiğine şüphe yok. Sağlıklı uykunun öneminin altını çizen tren, geceleri seyahat etmezken gündüz rotasında yolcularına gün ışığının aydınlattığı panoromik Peru manzarasını sunuyor. Gündüz ile gecenin, doğa ile tarihin iç içe geçtiği bu yolculukta unutulmaz anılar biriktireceğinize kuşkunuz olmasın.

 

Venice Simplon-Orient-Express

 

23 Ağustos’ta Paris, Gare de l’Est’den kalkacak olan Venice Simplon-Orient-Express, yılda yalnızca bir kez seyahate çıkıyor. Budapeşte ve Bükreş’in muhteşem manzaralarında yol aldıktan sonra, 28 Ağustos’ta İstanbul Sirkeci’ye varacak olan trenin Art Deco tasarımı başlı başına bir sanat işi aslında. Lüksün konfora eşlik ettiği bu büyüleyici yolculuğa mevsimsel table d’hôte menüsünün dahil olduğu akşam yemeği, Kıta Avrupası’nın geleneksel kahvaltısı, Tuna Nehri’nde cruise seyahati ve Peles Kalesi ziyareti dahil. Fin de siècle ile 21. yüzyıl arasında köprü kuran bu yolculuk için biletlerinizi aldınız mı?

 

 

 

Great Southern

 

 

Son durağımız Avustralya’nın uçsuz bucaksız dağları, tepeleri ve ovaları. Okyanusya kıtasının doğal güzelliklerine kucak açan Great Southern, bu yıl 6 Aralık-27 Ocak tarihleri arasında özel seferler düzenliyor. Platinum ve Gold Service gibi konaklama seçenekleri bulunan tren; yolcularını Brisbane’den Hunter Vadisi’ne, Nelson Koyu’ndan Adelaide’e uzanan muhteşem bir yolculuğa davet ediyor. New South Wales’de sörf yapabilir, Nelson Koyu’nda yunuslarla yüzebilir, Barossa Vadisi ve Kanguru Adası’nda seyahatinizi uzatmak isteyebilirsiniz. Doğanın eşsiz güzelliklerini deneyimlerken kültürel etkinleklerden geri kalacağınızı sanmayın. Parkes Elvis Festivali sizi bekliyor olacak.

 

HABERİN TAMAMI DERGİLİK'TE. 

PAYLAŞ