MERVE ÖZKAYNAK'TAN STİL TÜYOLARI

18.04.2018 21:09:05

Kendi ismini taşıyan bir milyonu aşkın aboneye sahip Youtube kanalı ile sadece güzellik tüyoları vermekle kalmayıp moda ve stil konusunda da eğlenceli videolar hazırlayan Merve Özkaynak yani nam-ı diğer Mevy’nin stilini mercek altına aldık.

Elif ÖKSÜZ – [email protected]
Fotoğraflar: Selin SARAL

Sanki karşınızda arkadaşınız oturuyormuş ve size nasıl makyaj yapılacağını anlatıyormuş hissi veren videolarıyla çok kısa sürede kendi hayran kitlesini edinen Merve Özkaynak, zaman zaman kendisi gibi fenomen haline gelmiş vlogger’larla da eğlenceli videolar çekiyor. Başarısının arkasında sadece profesyonel bir ekip değil, videolarındaki yansıttığı samimi hissiyat yatıyor. Instagram’daki paylaşımlarının altına yazılan yorumları teker teker okuyor, kötü bir yorum olsa dahi kendisini ifade etmeye çalışmaktan çekinmiyor ve pozitifliğini asla bozmuyor. Raffles Istanbul’un 24. katındaki suitinde çekim için bir araya geldiğimizde sadece kadınlardan oluşan çekim ekibine makyaj konusunda tüyolar vermekten de geri kalmıyor. 
Merve Özkaynak’ın Instagram post’larında gördüğümüz fotoğraflarındaki stilinin arkasında özenli seçimler, ince düşünülmüş detaylar ve her stile uygun bir makyaj yattığına bu çekimle tanık oluyoruz. 

Stilinizi nasıl tanımlarsınız?
Günlük stilimde rahat ve trend parçaları kendi tarzıma uyarlıyorum. Ama farklı parçalarla ters köşe yapmayı da seviyorum. Mesela şık bir elbisenin altına spor ayakkabı giymek gibi dokunuşlar stilimin bir parçası. 

Şimdiye kadar aldığınız en iyi stil tavsiyesi neydi?
Bu soruya vereceğim en iyi cevap bir parçayı moda olduğu için değil, kendi stilime yakın hissettiğim için edinmek olacaktır. 

Türk modacılarını yakından takip ettiğinizi biliyoruz. Son dönemde Türk moda sektöründeki gelişmeleri nasıl buluyorsunuz? 
Bir sürü yeni ve genç tasarımcı koleksiyonlarını, tasarımlarını sergileme fırsatı yakaladı. Aynı zamanda dünyada da Türk modası etkisini görmeye başladık. Hatta Türk modacılar son dönem stil ikonlarının da dikkatini çekiyor. Mesela Gigi Hadid’in benim de çok başarılı bulduğum Şebnem Günay tasarımlarını giymesi gibi. 

Koleksiyonunu görmek için heyecan duyduğunuz bir tasarımcı var mı?
Chanel’in koleksiyonları her sezon beni heyecanlandırıyor. 

Gardırobunuzda en değer verdiğiniz parça hangisi desek? 
Farklı ülkelerden topladığım vintage parçalarım benim için çok değerli. Özellikle Chanel çantalar..

Çekim esnasında giydiğinize göre makyajınızı değiştirdiğinize tanık olduk. Stili öne çıkaran faktörlerin neler olduğunu düşünüyorsunuz?
Makyajın ve kıyafetlerin bir bütün olduğunu düşünüyorum. Denge benim için önemli. 

İşinizle ilgili sizi en çok ne mutlu ediyor?
Kesinlikle takipçilerimden gelen olumlu geri dönüşler, pozitif mesajlar ana motivasyon kaynağım. 

PAYLAŞ