04.05.2018 18:43:30

Gülşah-Ender Alkoçlar çifti uzun yıllardır süregelen mutlu evliliklerinin yanı sıra, şu sıralar iş hayatlarında da 30. senelerini kutlama hazırlığı içindeler. Bodrum’da bir araya geldiğimiz Alkoçlar çiftiyle tıpkı onların ilişkisi gibi bol neşeli ve keyifli bir çekim gerçekleştirdik.

Röportaj: Ceylan YENİACUN
Fotoğraflar: Zeynel Abidin AĞGÜL
Fotoğraf asistanı: Hüseyin Rahmi AĞGÜL
Styling: Hakan ÖZTÜRK
Styling asistanı: Pınar AKAR
Saç: Harun ATEŞ
Makyaj: Gamze TEKİN
Makyaj asistanı: Deniz MUŞTU

Gülşah Alkoçlar’ın tıpkı hayatının her alanında olduğu gibi çekim öncesinde de her detayla yakından ilgilenmesi, aylar süren hazırlık süreci derken tüm ekip soluğu Bodrum’daki Thor by Alkoçlar’da alıyoruz. Çekim günü Bodrum’da olmamızdan mıdır bilinmez tüm ekip adeta tatil havasındayız. Sabahın erken saatleri olmasına rağmen Gülşah Alkoçlar’ın pozitif enerjisi hepimizi etkisi altına alıyor ve kahkahalar eşliğinde çekime başlıyoruz. Kahkahalarımızın en büyük sebebi ise Ender Alkoçlar’ın neşeli halleri ve esprileri oluyor.

Peki ya eşine duyduğu hayran dolu bakışlar... Gülşah Alkoçlar Nedret Taciroğlu imzalı mavi tuvaletiyle adeta masal prensesini andırırken gözüm Ender Alkoçlar’ın aşk dolu bakışlarına takılıyor. Onun deyimiyle onlarınki “yoğun bir aşk evliliği”. Bu yüzden olsa gerek yanlarındayken aralarındaki o güzel enerjiyi hissetmemek imkansız. Dile kolay 30 yıldır hem iş hem de özel hayatlarında beraberler ama sanılanın aksine onlar bunu keyifli bir hale getirmeyi başarmışlar. Yeri geliyor şakalaşan iki yakın arkadaş, yeri geliyor birbirine sevgiyle bakan güzel bir çift ve bir bakıyorsunuz işine aşık iki ortak var karşımda...

Eşinizle Uludağ’da tanıştığınızı biliyoruz ama detayları bir de sizden dinlesek...
Gülşah ALKOÇLAR
Her kış sömestr tatilinde Uludağ’a giderdik. Sene 1984; kayaktayken bir anda aynı teleskiden çıkmaya başladık. Ender’in kayak stili o kadar dikkat çekiyordu ki “siz kayak öğretmeni misiniz?” diye sordum. O da sadece “hayır” diye cevap verdi. Bu benim Ender’le ilk tanışma anım oldu. O ise beni tanıyormuş. Hatta her sene biz Uludağ’a gelince “seninki geldi diye” haber verirlermiş. Ben bunları sonradan öğrendim tabii. Daha sonraki günlerde pistte daha fazla görüşmeye başladık. Ender’in Uludağ’da doğup büyümesi ve doğal olarak çok iyi kayak kayması beni çok etkiledi derken İngiltere’de okul hayatımızda da birlikteydik. 1988 senesinde evlenmeye karar verdik. Sonrasında iş hayatımızda da beraber yola çıktık ve Allah kısmet ederse 30. senemizi kutlamaya hazırlanıyoruz.
Ne yazık ki günümüzde uzun yıllar evli kalıp mutlu olan çift sayısı çok az. Sizin sırrınızı öğrenebilir miyiz?
Ender ALKOÇLAR Biz Gülşah’la çok küçük yaşlardan beri beraberiz ve genç yaşta da evlendik. Yoğun bir aşk evliliği, bunun beraberinde uzun seneler birlikte büyüyüp olgunlaşmamız birbirimize karşı olan saygımızı, sevgimizi her geçen gün daha çok artırdı. Dolayısıyla saygı ve sevgiye dayalı ve anlayışı yüksek gerçek aşk evliliklerinin uzun yıllar sürmesinin sırrı bu yüzden.

Çok genç yaşta anne oldunuz. Bunun avantajları neler?
G.A.
 Bizimki çok büyük bir aşk evliliği. Evet yaş olarak belki biraz erkendi, henüz arkadaşlarım evli değillerdi ve benim çocuğum olmuştu, çok mutluydum. Genç anne olmanın en güzel avantajları bugün onlarla arkadaş gibi olabilmem ve aile büyüklerimizle geçirdiğimiz zamanlar.

Anneniz Hülya Koçyiğit, siz, kızlarınız Aslışah ve Neslişah üç jenerasyon hep bir aradasınız. Birlikte neler yapmaktan keyif alırsınız?
G.A.
 Bulduğumuz her fırsatta annemin evinde bir araya gelip yemekle başlayan ve geç saatlere kadar süren uzun sohbetler ederiz. Annemin evine boş gider dolu çıkarız. Nedendir bilinmez bazen birbirimize aldığımız hediyeleri veriyor olsak da genelde evdeki beğendiklerimizi de alıp çıktığımız çok olmuştur. Şimdilerde en büyük ilgi ve sevgi odağımız Emir oldu. Neslişah’ın ve Altan’ın bize en büyük hediyesi onunla vakit geçirmek ve zamanın ne kadar çabuk geçtiğini anlamamak...

Hanginiz daha dominantsınız, kızlarınız hanginizden daha fazla çekinir?
G.A. Kızlar babalarının kızları diyebilirim. Ender her zaman onların istediklerini yapmaktan çok mutlu olur. Ben ailenin organizasyon işlerinden sorumluyum, kimin bir şeye ihtiyacı varsa onu da ben çözerim.
E.A. Evde daha disiplinli olan ve kızların kesinlikle daha çok çekindiği Gülşah’tır.

Uzaktan bakıldığında kızlarınızla arkadaş gibisiniz. Onların babaları olmak nasıl bir duygu?
E.A. Neslişah ve Aslışah gibi iki tane mükemmel evlada sahip olmak, onların milli müsabakalarda gösterdikleri başarılı sporcu kimlikleri, iyi üniversitelerden mezun olmaları, bunun yanında saygı, sevgi örf ve adetlerine bağlılıkları, akılları ve güzel yüreklilikleri beni son derece gururlandırıyor. Hülya Koçyiğit ile başlayan ailenin neredeyse her ferdinin medya tarafından ilgi gören şahıslar olması, kızlarımın medyanın ilgisini çekmesi onları hayatlarının her yaşında olgunlaştırmakla beraber dengeyi doğru ve iyi korumalarını da sağlıyor. Bundan dolayı da mutluyum.

Aileye kızlarınızdan sonra erkek torun Emir geldi. Torununuzla nasıl bir ilişkiniz var?
G.A. Emir’in gelmesini dört gözle bekledim. Kızlarımdan sonra bana güzel bir duygu yaşattı. Hiçbir şey benim kızlarımın yerini tutamaz ama torun sahibi olmak da çok keyifli bir duyguymuş. Neslişah’ın anne olması beni çok duygulandırdı, kızıma olan hayranlığım bir kez daha kuvvetlendi. Emir’le vakit geçirmek, oyun oynamak ve karşılığını almak beni motive ediyor. Gerçekten de tarifsiz bir sevgi. Bunu yaşamak lazım.

PAYLAŞ