02.05.2019 14:46:53

Doğal, samimi, her daim sakin ve kendinden emin bir kadınla beraberiz. Nefise ile hayattan, annelikten, evlilikten ve onun zamansız güzelliğinden konuştuk.

 

Röportaj: Gözde Yörükoğlu Ersu

Fotoğraf: Lara Sayılgan

Styling: Bengisu Gürel

Styling asistanı: İlayda Velioğlu

Saç: Erdem Gül

Makyaj: Erdem Şahanlı

Video: Onur Atıcı

 

Catering için Ginger İstanbul’a teşekkür ederiz.

 

Maya’nın sevdiği şarkıları dinlerken stüdyoda bir enerji fırtınası esti. O esnada bile Nefise olanca zarafeti ve güzelliğiyle Lara Sayılgan’ın objektifi karşısında poz veriyordu. Vichy marka elçisi olması sebebiyle bir araya geldiğimiz Nefise ile fırsat bu fırsat, hayata bakış açısından, güzellik sırlarına, hamilelik döneminden, kültür sanat aşkına her şeyi konuştuk.

 

Vichy Liftactiv Collagen Specialist'in marka yüzü olarak karşımızdasın bugün. Bu iş birliği nasıl gelişti?

Aslında uzun zamandır böyle bir marka iş birliği yapmak istiyordum teklifler de geliyordu ama yapmadım seçiciydim çünkü. Gerçekten yaptığım zaman arkasında durabileceğim bir iş olmasını istedim. Dermokozmetik olması benim için çok önemli, güvenirliliği önemli ve benim de kullandığım bir ürün Liftactiv Collagen Specialist. Aslında her şey denk geldi, böyle bir şeyi istersin, dilersin ve evren sana göndersin diye beklersin ya, aynen öyle oldu.. Sonrasında iş buralara kadar geldi. Birbirimizi gördük, bu projede etkileşim ve karşılıklı bir araya gelmekte bu projenin oluşmasında önemli diye düşünüyorum.

 

 

Peki düzenli olarak cilt bakımı yaptırır mısın?

Son zamanlarda gitmeye başladım eskiden bu kadar gitmiyordum ama şimdi artık daha düzenli cilt bakımı da yaptırmaya başladım. Buna da özen gösteriyorum ve çok faydasını gördüm bu konuyla alakalı güvendiğim bir yere gidiyorum. Ürünlerimi de çok seçerek kullanıyorum hemen hemen her şeyi takip ediyorum. Gündüz kremleri, gece kremleri, kolajen ürünleri takip ederim, içeriklerine bakarım, güneş koruyucu olmasına çok dikkat ederim.

 

Güneşle aran nasıldır?

Bütün yaz Güney’deyiz. Bu kadar Güney’de olup bu kadar güneşin altında olup da nasıl bir tane bile cilt lekeniz yok diye o kadar çok soru geliyor ki bana. Cildimde gerçekten çok şükür bir tane leke yok. Tekne tatili seviyoruz ailecek. Bütün gün güneşin altındayız ama tabi ben gölgede kendimi koruyorum. Cilt yapımla da alakalı olduğunu düşünüyorum, bir de gerçekten sabah uyandığımda gözümü açar açmaz güneş kremimi sürerim, hiç güneşe çıkmam. Bu bende alışkanlık haline geldi. Bugüne kadar yan etkisini görmedim. Hamilelik döneminde çok tedirgin oldum, çünkü hamilelik döneminde hep lekeler oluşur diye biliyorum okuduğum yorumlardan. Onu da çok iyi atlattım ben yaz hamilesiydim. Ağustos ayında doğurdum kızımı onda da çok iyi korundum, güneş hakikaten çok güzel ama dikkat etmezseniz de kötü sonuçlar doğurabiliyor.

 

 

Maya’yı da çok iyi bir şekilde koruyosundur eminim.

Maya’yı da koruyorum o da beyaz bir tene sahip. Sabahtan kalkıyoruz önce onu kremliyorum sonra kendimi kremliyorum (gülüyor). Her güneşli sabah bizim ritüelimiz, çok iyi korumaya dikkat ediyorum.

 

Maya ile çok güzel pozlar verdiniz. Anne olmak hayatında neler değiştirdi?

Her şeyi. Milattan önce ve milattan sonra diyebilirim yani o kadar değişti. Gerçekten öyle.

 

 

Peki Nefise denince aklımıza dinginlik, sakinlik geliyor. Hep böyle arkasında çok güzel yeşilliğin olduğu bir gölet gibi manzara canlanıyor benim aklımda. Öyle huzurlu musun hep, içerde neler oluyor?

Ben her zaman sükunetimi korumaya çalışıyorum. Başınıza ne geldiğinden ziyade nasıl davrandığınız daha önemli diye düşünüyorum ve yaşadığım her deneyimin bana bir öğretisi olduğuna inanıyorum.

 

RÖPORTAJIN TAMAMI BU HAFTA ALEM'DE!

 

 

PAYLAŞ