05.12.2018 13:10:54

Röportaj: Gözde Yörükoğlu Ersu
Fotoğraf : Mehmet Erzincan
Mekan: Ayada Maldives
Fotoğraf asistanı: Ali İhsan Haykır
Styling : Bengisu Gürel
Saç&makyaj: Gökhan Yalçıner/ Jonat’s Couture
Saç&makyaj asistanı: Dilara Zenel/ Jonat’s Couture
Video editörü: Uğur Şeker

Qatar Airways’e ve Ayada Maldives’e teşekkür ederiz.

Meryem’e bakışı ikiye ayırabiliriz. Çok güzel, başarılı ve etkileyici bir kadın! Ama tanıştıktan sonra işin rengi değişiyor. Samimiyeti gözlerinden okunuyor. Belli ki sevdi mi tam sevenlerden. Hayatın akışına kendisini öylesine teslim etmiş ki, zorluklarla karşılaştığında bile kendisiyle barışık olmanın verdiği duyguyla sıyrılıyor. Ayada Maldives’de gerçekleşen çekimimiz boyunca enerjisi ve keyfiyle tüm ekibi kendine hayran bırakan Meryem’le tanışmayanlar için bir tanışma niteliğinde olduğunu düşünüyorum bu sohbetimizin. Kızına neler vermek istediğinden, aşk hayatından, yaşama bakışından, kendisini mutlu edecek küçük kaçış alanlarına kadar farklı alanlarda gezindiğimiz sohbetimizle sizleri başbaşa bırakıyorum.

Bir de senden dinleyelim, nasıl geçti Maldivler’de çekim?
Çok güzel geçti, ben daha önce Maldivler’e hiç gitmemiştim. Kendimi bir kartpostalın içinde gibi hissettim. Yanımdaki arkadaşıma, "Ben bir kartpostalın içinde oturuyorum şu an’’ dedim. O kadar güzeldi ki... Oteli çok güzel dizayn etmişler. Ayada Maldives’in sahibiyle de tanıştım. Yemekler inanılmazdı, beş farklı restoran var. Ada zaten çok güzel. En çok hoşuma giden detaylardan biri de her odanın önüne bisiklet koymalarıydı. Tüm misafirler adada özgürce bisikletleriyle de istedikleri yere gidebiliyorlar. Ada çok büyük ama aynı zamanda da mimarisiyle çok kompakt. Sabah uyanıyorsun, bisikletini alıp kahvaltıya gidiyorsun, deniz inanılmaz güzel. Bir hayal gibiydi, dönmek istemedim. Çocuğum olmasa, dönmeyecektim sanırım (gülüyor). Çekimler çok güzel oldu. Mehmet ile de daha önce çalışmamıştım. Çekimden önce, kendi kendime dua ettim iyi anlaşabilelim diye. Enerjimiz tuttu, o da çok duygusal, sanatsal bir insan. Ekip süperdi, çok güzel ve çok eğlenceli geçti. 

Şimdi spontane bir hayatı mı tercih ediyorsun?
Yani bu benim tercihim olmayabilir ama hayat böyle. İçimizin rahat edebilmesi için plan yapıyoruz elbette ama hayat insana şunu öğretiyor ki daha esnek olmalıyız. Çünkü biz ne plan yaparsak yapalım, hayat sana olacakları tayin ediyor, yönlendiriyor.

Peki ya aşk hayatın nasıl gidiyor, hayatında biri var mı?
Kalbim boş. Hayatımda biri yok. Maldivler’de şunu düşündüm: İlerde beraber olacağım kişi, şu an dünyanın bir yerinde yaşıyor. Hangi ülkede, nerede bilemiyorum elbette. Hayatın nasıl ilerleyeceğini bilemiyoruz.

Kendinle barışık biri misin?
Ben kendisiyle çok barışık biriyim, eğer karşımdaki kişi de kendisiyle barışık biriyse zaten o zaman iletişimle çözülemeyecek hiçbir şey kalmaz. Bu kombinasyonu bulabilmek hayatta zor olan zaten.

Eminim karşına çıkacaktır, gönlünden geçen.
Umarım, inşallah olur. Hayatımda bir kere evlensem mutlu olurum. Bu güzel bir şey olur. Bugüne kadar hiçbirine karşı böyle bir şey hissetmedim. Kendisiyle barışık bir insan karşıma çıkacaktır diye düşünüyorum...

RÖPORTAJIN TAMAMI BU HAFTA ALEM'DE. 

PAYLAŞ