WOODY ALLEN YAYINEVİ BULAMIYOR

08.05.2019 15:26:16

Oscar ödüllü Woody Allen’ın anılarını yazacağı kitabı hiçbir yayın evi kabul etmiyor. Sebebi ise ünlü yönetmen hakkında çıkan cinsel taciz haberleri.

New York Times’ın haberine göre, Woody Allen anılarını yazacağı kitabı bastıracak yayınevi bulmakta zorlanıyor. Aralarında HarperCollins, Hachette, Macmillan, Simon & Schuster ve Penguin Random House gibi Amerika’nın en önemli yayınevlerinin bulunduğu kurumların Allen’ın temsilcilerini reddettiği konuşuluyor.

#MeToo hareketiyle birlikte Woody Allen hakkında da cinsel taciz davası açılmış, Allen’ın yedi yaşındayken Dylan Farrow’u taciz ettiği iddia edilmişti. Allen suçsuz bulunsa ve o zamanki partneri Mia Farrow da onu desteklese de şimdilerin yetişkin Dylan Farrow’u tacize uğradığı iddiasını koruyor.

Bu yılın başında Woody Allen Amazon’ai anlaşmalarını bozduğu için 68 milyon dolarlık dava açtı. Dylan Farrow’un suçlamalarının ardından film anlaşmasını iptal eden Amazon, Allen’ın yaptıklarının yarattığı sonuçlarını gördüklerini söyleyerek anlaşmayı bozduklarını açıkladı.

PAYLAŞ