GUCCI’DEN YENİ KİTAP SERİSİ

24.04.2019 17:22:19

Gucci, fotoğraf sanatçısı Paige Powell’ın 80’lerde Harlem’den East Village’a ve hatta SoHo’ya kadar New York’un her yerinde meydana gelen kültürel önemi ve sanatçının çalışmalarının üç farklı yönünü ortaya koyan, sınırlı sayıda bir ciltli kitap serisi Paige Powell’ı piyasaya sürdü.

Dashwood Kitapçılık’ın yayınladığı ve sanat yönetmenliği Nathanial Kilcer’ın yaptığı,  editörlüğünü ise Kim Hastreiter’in üstlendiği seri, East Village’daki 10. Cadde ve Avenue A üzerinde bulunan Beulah Land isimli bir sanat mekanı, barı ve salonu için 1984 yılında Paige’nin yarattığı görsel bir hatıra defteri enstalasyonu olan Beulah Land, bir hayvan aktivisti olarak Paige’in kendisini yakın hissettiği bir tema olan Animals, sanatçının kapsamlı şekilde kayıt altına aldığı bir konu olan Artists Eating ve fotoğrafçının kendisi ve hayatı hakkında yazılmış olan Paige Powell isimli kitaplardan oluşuyor.Kitaplarda David Bowie, Leo Castelli, Alba Clemente, George Condo, Bill Cunningham, Edit DeAk, Jeffrey Deitch, Matt Dillion, Fab 5 Freddy, Vincent Gallo, Jerry Hall, Susan Hannaford, Debbie Harry, Tama Janowitz, David LaChapelle, Thomas M. Lauderdale, Madonna, Robert Mapplethorpe, Glenn O’Brien, Ed Ruscha, Gus Van Sant, Kenny Scharf, Julian Schnabel, Stephen Sprouse ve daha birçok ismin Paige tarafından çekilmiş nadir ve hiç gün yüzüne çıkmamış fotoğrafları yer alıyor.

Dört kitaplık seri, Gucci Wooster, Floransa’daki Gucci Garden ve Dashwood Books’da ciltli olarak 295 Amerikan Doları ve 260 Euro’ya satılacak.

PAYLAŞ