ÇOCUKLAR İLE NEREYE GİTMELİ?

25.04.2019 16:48:09

Çocuklar kadar anne babaların da keyifli vakit geçirdiği mekanları keşfe çıktık.

Ayça BARUT TANMAN – [email protected] - Fotoğraf: Ertan DEMİRBİLEK

Mombie
Mombie, Bağdat Caddesi’nde yaşayan, 4-5 yaşlarında çocukları olan üç annenin, çocukları kaliteli zaman geçirirken güzel bir yemek ve kahve eşliğinde sohbet edebilecekleri bir mekan hayal etmeleriyle doğdu. Henüz açılalı bir buçuk ay olan Mombie kısa sürede müdavim kitlesini yarattı bile.

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği servisinin verildiği mekanda aileler soluklanırken, minikler oyun alanında ya da kum havuzunda eğleniyor. Avrupa yakasının popüler çocuk mekanlarından Bee eat.play.love’dan içerik ve mutfak danışmanlığı alan Mombie’nin Sara Tabrizi’nin detaylarıyla birebir ilgilendiği menüsü doğal ve sağlıklı lezzetlerden oluşuyor.

Mombie’de mutfak, duyu&sanat, yaratıcı faaliyet ve yoga atölyeleri düzenleniyor. Bu etkinliklere yakın zamanda İngilizce oyun grubu, drama ve müzik atölyeleri de eklenecek. Riceteria, Karavankids, Homemadearomaterapi, Kidsliving,Lilly&Billy ve Meleztea’nin ürünlerinin satıldığı Mombie özel kutlamalara da ev sahipliği yapıyor.
 

Suadiye Mahallesi, Pembegül Sokak, 
Şenpalas Apt. no: 3A
Telefon: 0543 628 77 94

Le Petit 100
2018 Mayıs’ında Arnavutköy’de faaliyet göstermeye başlayan Le Petit 100, farklı konseptlere sahip dört kattan oluşuyor. Sağlıklı reçetelerin servis edildiği kafe uzun kahvaltılardan öğle yemeklerine ebeveynler kadar çocuksuz yetişkinleri de ağırlıyor.

Mekanın bahçesi çocuklara şehrin içinde çilek yetiştirme, domates ve yumurta toplama imkanı sunuyor. Le Petit 100’de pazartesi günleri hariç her gün farklı yaş gruplarına yönelik atölyeler düzenleniyor.

Popcorn Ağacı Atölyesi ve Pizza Atölyesi bu etkinlikler arasında. Mekanın mağazasında Tiny Cottons, Bobo Chooses, Mini Rodini, Little Creative Factory, Play Up ve Oeuf NYC gibi yabancı markaların tasarımları satılıyor. Le Petit 100’ün ikinci şubesi Temmuz ayında Bodrum’da Nef Reserve Yalıkavak’ta açılacak. 


Arnavutköy Mahallesi, Beyazgül Sokak, No:100
Tel: 05309616797

PAYLAŞ