19.03.2019 11:54:11

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan MBFWI’nin 13. sezonunda sorularımızı yanıtlıyor.

Lara Mutlu - [email protected]

 

Bu sezon MBFWI ile ilgili sizi en çok heyecanlandıran şey nedir?

Genç jenerasyonun parlak temsilcilerinden Emre Pakel, Şebnem Günay, Selen Akyüz gibi isimlerin MBFWI podyumunda Özgür Masur, Özlem Kaya, Mehtap Elaidi, Özlem Süer gibi deneyimli isimlerin yanında yer alması beni çok heyecanlandırıyor.

 

Bu sezon ‘Mercedes-Benz presents Özgür Masur’. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

Aynı zamanda Moda Tasarımcıları Derneği eş başkanı olan Özgür Masur, yıllardır zevk ve hayranlıkla takip ettiğimiz, Türk modasının önde gelen tasarımcılarından biri. Bu sezon onun koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Özgür Masur” ismiyle sunmak bizim için büyük bir gurur. Özgür Masur’un tasarımlarında benimsediği lüks moda algısı, Mercedes-Benz’in kimliği ile mükemmel biçimde örtüşüyor, koleksiyonunun ve kurguladığı sunum konseptinin hikayesinin de “Kendinden daha fazlasın” kampanyamızı tamamladığını düşünüyorum.

 

Mercedes-Benz’in modayla kurduğu yakın ilişki hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mercedes-Benz’in tasarım anlayışı göz önünde bulundurulduğunda otomobillerimizin moda ile mükemmel bir biçimde örtüştüğünü söyleyebiliriz. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u yüksek tasarım ve stil beklentilerine sahip olan bir kitleyi markamızla buluşturmak için mükemmel bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Ayrıca markamız ile moda dünyası arasındaki bağları güçlendiriyoruz. Global ölçekte Mercedes-Benz, moda sektörüne verdiği desteğin 24. yılını geride bıraktı. Mercedes-Benz, dünya çapında moda sektörüne desteğini sürdürüyor ve Mercedes-Benz Fashion Week platformunun sahibi olarak bugün dünya çapında 60’tan fazla moda platformu ile iş birliklerini sürdürüyor.

PAYLAŞ