KOKULARIN EFENDİSİ

05.09.2019 12:33:39

Bu sonbaharın bir kokusu olsa sanırım Olivier Polge tarafından yaratılan yeni Gabrielle Chanel Essence olurdu. Feminen, yoğun ve biraz da naif. Polge ile İstanbul’da buluştuk.

Lara MUTLU - [email protected]

 

Chanel’in ikonik parfümlerinin yaratıcısı Olivier Polge ile İstanbul’da bir araya geldik. Buluşma sebebimiz, markanın henüz piyasaya çıkan Gabrielle Chanel Essence adlı parfümü üzerine konuşmaktı. Polge, ilk olarak 2017 yılında tanıştığımız Gabrielle Chanel’in güncel versiyonunu yaratmıştı. Ünlü koku ustası, bu parfümün hazırlık aşaması için bir sene emek harcamış ve nihayetinde ortaya Gabrielle Chanel’den çok daha feminen ve yoğun bir parfüm çıkmış.

 

En çok hangi kokuyu seviyorsunuz?

 

Doğup büyüdüğüm Güney Fransa’daki evimizin bahçesindeki kokular benim için ilham ve mutluluk kaynağı. Her kokunun bir hatırası olduğunu düşünüyorum. Lavanta ve taze otların kokusunu çok severim. Tabii bir de deniz kokusunu...

 

Gabrielle Chanel Essence’ta hangi notalar öne çıkıyor?

 

Yasemin, portakal çiçeği, ylang ylang ve sümbülteberi. Bu dört çiçek, parfümün ana hatlarını oluşturuyor. Yaseminin baştan çıkartıcı, feminen bir tavrı var. Ylan ylang da No.5’in içinde de yer alan kilit bir esans. Ortaya oldukça kadınsı bir parfüm çıktı. Chanel’in DNA’sında da zaten feminenlik var.

 

 

Her defasında çok satılan parfümler yaratmayı başarıyorsunuz. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Her parfüm, her tende farklı bir kimliğe bürünür. Parfüm, sıkanın teniyle farklı bir şeye dönüşüyor. Cildinizin yapısından, yediğiniz içtiğiniz şeylere kadar her şey parfümün sizde nasıl kokacağını belirliyor.

 

RÖPORTAJIN TAMAMI BU HAFTA ALEM’DE.

 

PAYLAŞ