YELDA TİFTİK'İN STİLİ

01.08.2018 22:01:30

Yelda Tiftik ile Beykoz’daki evinde bir araya geldik ve stili üzerine sohbet ettik.

Lara MUTLU [email protected] / Fotoğraflar Selin SARAL

Daha çok elbiseler içinde gördüğümüz Yelda Tiftik ile klasik olarak tanımladığı stili üzerinden yola çıktık ve kendisine gardırobunun içinde “Neler var, neler yok?” sorduk.


Nasıl bir stile sahipsiniz?

Tarzımı geleneklere bağlı ve klasik olarak tanımlayabilirim. Zaman zaman yeniliklere de açığım tabii. Uzun sure kullanabileceğim parçalar almaya özen gösteriyorum. Dolabımda bolca krem, beyaz ve siyah renklerde üstler, etekler ve pantolonlar bulundururum. Onları değişik takılarla, gözlüklerle ve renkli çantalarla kombinlemeyi seviyorum.


 


Bugüne kadar duyduğunuz en iyi stil tavsiyesi neydi?

Annem, ablama ve bana “Gardırobunuzda mutlaka klasik ve modası geçmeyecek kıyafetler olsun” derdi. Ben de aynı tavsiyeyi verebilirim. Dolabımda mutlaka farklı markalardan, renkli fularlar da bulundururum ve kıyafetlerimi onlarla renklendirim.Vintage parçalarla aranız nasıldır?

Vintage parçalar, benim tarzıma çok uygun olmasa da zaman zaman beğenip aldıklarım oluyor. Vintage mobilya ve aksesuarlara evimin dekorasyonunda yer veriyorum ama.

En sevdiğiniz seyahat destinasyonları nereler?

Bodrum, Paris ve Los Angeles favorilerim. Bu şehirlere hiç bıkmadan, her sene gidebilirim. Aynı zamanda bana oldukça ilham veriyorlar.RÖPORTAJIN TAMAMI BU HAFTA ALEM'DE!

 

PAYLAŞ