VENEDİK FİLM FESTİVALİ’NİN EN DİKKAT ÇEKEN 11 FİLMİ

27.08.2019 15:57:13

Yarın başlayacak Venedik Film Festivali’nin öne çıkan filmleri hangileri?

THE LAUNDROMAT

Steven Soderbergh’in yönettiği filmde Meryls Streep başrolde.

THE TRUTH

Venedik Film Festivali’nin açılış filmi bir Hirokazu Kore-eda filmi. Bir Fransız oyuncuyu canlandıran Catherine Deneuve, eşi Ethan Hawke ile birlikte kardeşi Juliette Binoche ile yüzleşmek için doğup büyüdüğü yere dönüyor.

JOKER

Joaquin Phoenix’in Joker’i canlandıran ünlüler kervanına katıldığı filmde Robert De Niro da rol alıyor.

AD ASTRA

Bu bilimkurgu filminde Brad Pitt bir astronotu canlandırıyor. Babasını bulmak için uzayın derinliklerine dalan Pitt’in bu deneyi aynı zamanda insanlığın yaşamı için bir tehlike oluşturuyor. Filmde ayrıca Donald Sutherland, Liv Tyler, Tommy Lee Jones ve Ruth Negga rol alıyor.

AMERICAN SKIN

The Birth of a Nation filminin yönetmeni Nate Parker’ın yeni filmi American Skin, bir gazinin yaşadığı kurtuluş hikayesini anlatıyor.

CITIZEN K

Belgeselci Alex Gibney’in yeni yapımı bir dönem Rusya’nın en zengin insanı Mikhail Khodorkovsky’ye odaklanıyor.

THE KING

Timothee Chalamet’i bu kez Shakespeare karakteri “Henriad”ı canlandırırken izleyeceğiz. David Michod’un yönettiği filmde ayrıca Joel Edgerton, Robert Pattinson da rol alıyor.

MARRIAGE STORY

New York’lu bir tiyatro yönetmeni ve oyuncu eşinin boşanma sürecini anlatan filmde Adam Driver ve Scarlett Johansson rol alıyor. Boşanma süreci, çocuğun velayetinin de devreye girmesiyle iyice karmaşık bir hal alıyor.

AN OFFICER AND A SPY

Robert Harris’in romanından uyarlanan filmi Roman Polanski yönetti. Emmanuelle Seigner, Louis Garrel ve Jean Dujardin filmin başrol oyuncuları.

SEBERG

İkonik Amerikan yıldızı Jean Seberg’i Kristen Stewart canlandırıyor. Genç bir FBI ajanı, Seberg’in bir aktivistle olan ilişkisini takibe alıyor.

WASP NETWORK

90’lı yıllarda Florida’da nam salan Kübalı ajanların hayatı filmin konusunu oluşturuyor. Edgar Ramirez, Penelope Cruz ve Gael Garcia Bernal filmin başrol oyuncuları.

PAYLAŞ