TELEVİZYONUN KÜÇÜK STARLARI

31.01.2018 15:36:11

Performanslarıyla bizleri etkilemeyi başaran ve şimdiden geleceğin yıldızı olma yolunda güçlü adımlarla ilerleyen çocuk oyuncuları bir araya getirdik.

Çise GÜNGÖR – [email protected]@alem.com.tr

Her şeyi çok hızlı tükettiğimiz bu dönemlerde neredeyse her gün onlarca yeni dizi hayatımıza giriyor. Bazıları ilk sezonunda bitme kararı alırken, bazıları birkaç bölüm yayınladıktan sonra yeni sezon çekimleri için onay almayı başarıyor. İzlediğimiz bu kadar çok dizinin arasında özellikle çocuk oyuncular performanslarıyla adlarından söz ettirmeyi başarıyor. Televizyonun yükselen yıldızlarını yakından incelemeye aldık.

Stranger Things
Bilimkurgu ve gizem türündeki dizi, yayınlandığı ilk bölümden itibaren uzun süre gündemde kalarak, gelecek sezonlar için onay almayı başarmıştı. Çocuk oyuncuların üstünde toplanan hikaye oldukça sürükleyici bir şekilde devam ediyor. Başrolde yer alan Millie Bobby Brown, henüz 13 yaşında olmasına rağmen şimdiden geleceğin Natalie Portman’ı olarak anılmaya başladı. Eğer gizem ve bilimkurgu dizilerini seviyorsanız, çocukların yaşlarının çok üstünde gösterdiği performansları için bile izlemeye değer.

Young Sheldon
Bizi yıllarca güldüren “The Big Bang Theory”nin  şahsına münhasır karakteri Sheldon Cooper’ın çocukluğunu ve ailesini merkez alan dizide Iain Armitage, harikalar yaratmayı başarıyor. Henüz 10 yaşında bir çocuğun etrafında dönen diziye karşı önyargınız varsa bunu kesinlikle yıkmalısınız. Mimikleri, konuşması ve taklitleriyle ana karakteri olduğu gibi, tam yerinde canlandırmayı başarıyor.

This is us
Beş kişilik bir ailenin hayatlarının belli dönemlerini konu alan dizi özellikle flashback sahnelerindeki bölümleriyle bizleri çeşitli duyguların içine sürüklemeyi başarıyor. Çocukluk döneminde yer alan üç küçük kardeşin gösterildiği bölümler ayrı bir yere sahip. Çünkü o yaştaki kardeşlerin birbirlerine bağlılıkları ve zıtlaşmaları en yalın şekliyle aktarılıyor. 2007 doğumlu Parker Bates, Lonnie Chavis ve Mackenzie Hancsicsak yaşayarak oynadıkları rollerini en ufak bir tereddüt hissetmeden izlemenizi sağlamayı başarıyor.

Big Little Liars
Güçlü ve uzun süredir Hollywood’un en ünlü oyuncuların yer aldığı kadroda, çocuk yıldızlarda dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyor. Durum öyle bir hal alıyor ki sanki onlara bir senaryo verilmemiş ve günlük yaşamlarını gözetliyormuşsunuz hissine kapılıyorsunuz.

American Housewife
Listemizde yer alan tek sevimli aile komedisi olan “American Housewife” adından da anlaşılacağı üzere, evli ve çocukları olan bir ev kadınının yaşamından komik kesitler sunuyor. Her evde yaşanan olayları komediyle sunan dizi, özellikle kardeş atışmalarıyla bol bol güldüren sahnelere sahip. Küçük yaşlarda çoğu şeyini paylaşmakta sıkıntı yaşayan kardeşlerde kendinizden kesitler görmeniz mümkün.

PAYLAŞ