PRENS CHARLES'IN 70 . YAŞ GÜNÜ SERGİSİ

01.08.2018 21:03:51

Galler Prensi Charles, 70. doğum gününü kutlamak için Buckhingham Sarayı’nda bir sanat sergisi açtı. Veliaht prensin, bu sergi için Kraliyet Koleksiyonu’ndan seçtikleri arasında kraliyet ailesinin portreleri, resimler ve geleneksel el sanatları var.

Zülal ÜNALDI - [email protected]

 

Çocukluğundan beri sanata ilgi duyan Birleşik Krallık Veliaht Prensi Charles, 70. doğum gününü özel bir sanat sergisiyle kutluyor. Geçtiğimiz hafta açılan “Prens ve Patron” adlı bu sergi için Galleri Prensi, Kraliyet Koleksiyonu’ndan seçtiği özel parçaları bir araya getirdi. Kraliyet Koleksiyonu (Royal Collection), 1993 yılında Prens Charles’ın başkanlığında Kraliçe Elizabeth tarafından kurulan Royal Collection Trust adlı hayır kurumu tarafından yönetiliyor. Dünyanın en önemli sanat koleksiyonlarından biri ve Avrupa’nın en iyi korunan sanat koleksiyonu olan Kraliyet Koleksiyonu’nun önemli parçaları bu sergi ile ziyaretçilere açıldı.


Buckingham Sarayı’ndaki yaz sergisinin açılışında, Prens Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla da yer aldı.

 

Gloucestershire’daki evinin bahçesindeki bitkilerin resimleri yapmak üzere dünyaca tanınmış botanik sanatçılarını davet eden Prens Charles, kendisi de doğada resim yapmayı seviyor.

 

PAYLAŞ