MICHAEL JACKSON MÜZİKALİ BROADWAY’E GELİYOR

25.01.2019 13:00:19

Michael Jackson’ın Don’t Stop ‘Til You Get Enough ismini taşıyan müzikali 2020’de Broadway’de sahnelenecek. Ama öncesinde 29 Ekim’de Chicago’da izlenebilecek.

Elif ÖKSÜZ TAŞKIN - [email protected]

İlhamını Michael Jackson’ın hayatından alan Don’t Stop ‘Til You Get Enough isimli müzikali Tony ödüllü Christopher Wheeldon yönetecek ve koreografisini yapacak. Müzikal, 2020’de Broadway’de sahnelenmeden önce 29 Ekim’de James M. Nederlander Tiyatrosu’nda izlenebilecek.

İsmini 1979 yılında hit olan Michael Jackson şarkısından alan müzikal, Jackson’ın Dangerous World Tour ismini taşıyan turnesini baz alarak hazırlanmış. Yalnız hatırlatmakta fayda var; bu müzikalin, daha önce yapılan Cirque du Soleil ile bir benzerliği olmayacak. Oyun yazarı, iki Pulitzer ödüllü Lynn Nottage’ın dediğine göre, müzikal son derece karmaşık bir hayatı olan Michael Jackson’ın hayatına odaklanacak.

17 ay süren Dangerous World Tour, Michael Jackson’ın Heal The World isimli vakfı için para topladı, 70 stadyumda 3,5 milyon kişi tarafından izlendi v iki milyon dolarlık kostümleriyle 1992-1993 yıllarının çok ilerisinde bir video teknolojisi sunmuştu.

PAYLAŞ