BOLŞOY’UN YILDIZI SVETLANA ZAKHAROVA 7 AĞUSTOS'TA BODRUM'DA SAHNE ALIYOR

31.07.2017 16:56:28

Sadece klasik rolleri ustaca yorumlamasıyla değil, aynı zamanda çok yönlülüğü ve çağdaş koreografiyi benimsemesiyle de dünyanın en önemli primadonnalarından biri olarak gösterilen Svetlana Zakharova, 7 Ağustos'ta Bodrum Kalesi'nde sahne alıyor.

Üç bölümden oluşan Amore aşkı farklı yönleri ile anlatıyor. Svetlana Zakharova Amore’de Yuri Possokhov (San Francisco Balesi), Patrick de Bana (Viyana Devlet Balesi) ve Marguerite Donlon (Donlon Dance Collective, Berlin) gibi dünyaca ünlü üç koreograf ile iş birliği yapıyor. 

2001'den bu yana çeşitli topluluklarda (Tokyo, Paris, Roma, Milano, Münih, Viyana, New York, Rio) ana konuk sanatçı olarak yer alan Zakharova, 2003 yılında Mariinsky'den Bolşoy Balesine geçmeden önce Bolşoy Balesine katılmak üzere dört kez teklif aldı. 2008'de Teatro alla Scala'da ilk Rus Etoile oldu. 2014 yılında Soçi'deki Kış Olimpiyat Oyunlarının Açılış Töreni'nde sahne alarak milyonların kalbini kazandı.

Dünya prömiyeri 12 Mayıs 2016’da İtalya’da Teatro Comunale Luciano Pavarotti’de, Rusya Premier’i 24 Mayıs’ta Bolshoi Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen Svetlana Zakharova’nın klasik ve çağdaş türlerle yeni sanatsal ifade yöntemlerini denediği gösterisi “Amore”, Türkiye’de ilk kez 7 Ağustos’ta 15.Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında Bodrum Kalesi’nde izleyici ile buluşacak. 

Biletler www.biletiva.com adresinden temin edilebilir.

PAYLAŞ