2018 TONY ÖDÜLLERİ

11.06.2018 14:19:33

ABD’nin en prestijli ödül törenlerinden biri olan Tony Ödülleri, New York’taki Radio City Music Hall’de düzenlenen bir törenle gerçekleşti.

Çise GÜNGÖR - [email protected]

New York’taki Radio City Music Hall’de gerçekleşen ve “Tiyatronun Oscar’ları” olarak görülen, 72. Tony Ödülleri gösterişli bir törenle sahiplerini buldu.

Gecede “Harry Potter and the Cursed Childi” En İyi Tiyatro Oyunu Ödülü’nü alırken, “The Band’s Visit” En İyi Müzikal Ödülü’nün sahibi oldu. Andrew Garfield, “Angels in America’daki” performansıyla En İyi Erkek Tiyatro Sanatçısı seçildi. En İyi Müzikal Erkek Oyuncusu The Band's Visit’in başrol oyuncusu Tony Shalhoub oldu. En İyi Müzikal Kadın Oyuncu ödülü yine aynı oyundan Katrina Len’e verildi. Bu yıl Tony Özel Ödüllü’nün sahipleri Bruce Springsteen ve John Leguizzamo oldu. Bruce Springsteen, bu özel gecede piyano eşliğinde şarkı söyleyerek konuklara özel anlar yaşattı.

Sinema tarihinin en büyük aktörlerinden biri olarak kabul edilen, Oscar ödüllü Robert De Niro, sahnede konuşma yaptığı sırada ABD Başkanı Donald Trump’ı hedef aldı. Sosyal medya hesaplarında sık sık memnuniyetsizliğini dile getirdiği Trump’a, önceki aylarda da restoran zincirlerine girmesini yasakladığını açıklayan aktörün konuşması, salondakilerin şaşkınlığa uğramasına neden oldu.

Geceye yalnızca şovlar değil, gelen konukların kırmızı halı şıklıkları da damga vurgu. Moda dünyasının kraliçesi olarak adlandırılan Anna Wintour, kızı Bee Schaffer ile birlikte katıldı. Geçtiğimiz aylarda evlendiği Chris Fischer ile birlikte törene gelen Amy Schumer, bacak kısmı derin yırtmaçlı, siyah elbisesi ve topuz yaptığı saçlarıyla hoş görünüyordu. Tina Fey, gümüş renkli Thom Browne elbisesini, Cartier mücevherleriyle tamamlayarak sade bir saç ve makyajla karşımıza çıktı. Melissa Benoist’in şampanya rengi ipek elbisesi Dior imzası taşıyordu.

Geceye katılan ünlü isimlerin kırmızı halı görünümlerini görmek için buraya tıklayın. 

PAYLAŞ