ONLAR BİRBİRİNE ÇOK AŞIK

13.02.2019 13:29:16

Beyza ve Engin, iki yakın arkadaşken şimdi evli ve çocuklu bir çift. Arkadaşlıklar hangi noktada aşka dönüşüyor?, İyi bir evliliğin sırrı nedir?, Çocukla hayat nasıl devam ediyor? Tüm bu sorulara yanıt aradık.

Röportaj: Lara MUTLU

Fotoğraflar: Tamer YILMAZ

Styling: Bengisu GÜREL

Saç: Burhan ÇILGIN

Makyaj: Hakan Kültür

Video editörü: Onur ATICI

 

Mekan için Soho House Istanbul'a teşekkür ederiz.

 

Beyza ve Engin’in yolları ilk kez “İntikam” dizisinin setinde kesişmiş. Beyza, diziye bir sezon sonra dahil olmuş. “Karşımda gülmekten sahneleri çekemeyen, süper eğlenceli bir ekip vardı. Normalde bir diziye sonradan dahil olmak zordur ama ben o zorluğu hiç yaşamadım. Herkes birbiriyle dosttu. Set dışında da sürekli görüşüyorlardı. Kah birlikte yemeklere çıkılıyordu, kah yılbaşı kutlanıyordu. Öylesine güçlü bir ekip ruhu vardı. Beni de hemen aralarına aldılar; yabancılık çektiğim bir an bile olmadı” diyor Beyza Şekerci. Yani anlayacağınız Beyza ve Engin, iki sevgiliden önce iki iyi arkadaş olmuş. Dizi final yaptıktan sonra da ekipçe görüşmeye devam etmişler. Peki, arkadaşlıkları ne zaman ve nasıl aşka dönüşmüş? Engin, “Tanıdık birbirimizi. Tanıdıkça son derece doğal bir akışta arkadaşlığımız aşka dönüştü. Planlanan bir şey değildi” diyor. Beyza ise, “İnsanın hayata dair paylaştıkları, dertleri, kaygıları, sorunları... Olumlu, olumsuz yaşanan her şeyi paylaştıkça birbirinizi daha iyi anlıyorsunuz. Doğru bir yerde buluşmaya başlıyorsunuz. Paylaştıklarınız çoğalıyor. O çoğalma sırasında eğer çok iyi bir elektrik varsa ki bizde bu vardı; arkadaşlık aşka dönüşebiliyor. Bu durum, bizim bile fark edemediğimiz bir süreçte, zaman içinde oldu” diyor. Aşklarını üç aylık bebekleri Can ile taçlandıran çift ile bir araya geldik.

 

Tesadüflere inanır mısınız?

Beyza Şekerci: Ben eskiden inanırdım ama Engin’i tanıdıktan sonra inanmıyorum. Yani, “Karşılaşmamız bir tesadüftü,” diyemeyeceğim. Gerçek bir aşk ve sevgiden bahsediyorum. Bence hiçbir şey tesadüf değildi. Bir yerlerde birbirimizi bekledik. Bu süreçte de farklı hayatlar yaşadık, farklı çevrelerdeydik ve bir gün hayat yollarımızı kesiştirdi.

Engin Hepileri: Aynen öyle. Tesadüf diye bir şey yok hayatta. Yaşayacağımız her şey bence birileri tarafından çok önceden planlanıyor ve sen sadece o kurgunun içinde yaşaman gereken şeyi yaşıyorsun. Herkesin bir yerde o mutluluğu ve huzuru bulacağına inanıyorum ben.

 

Birbirinizin ruh eşi olduğunu nasıl anladınız?

B.Ş.: Hiç düşünmedim böyle bir şeyi; galiba oradan anladım. İnsan bunu düşünmüyormuş karşısına ruh eşi çıktığında. Zaten bunu düşünüyorsan; o insan, o insan değildir.

 

Bir çift olarak en çok neyi öğrendiniz?

E.H.: İyi bir takım olmayı öğrendik. Birbirimizi desteklemeyi, birbirimizi mutlu ettikçe mutlu olmayı... Yani o mutlu değilse ben hiçbir zaman mutlu olamam. Onu mutlu etmem gerektiğini anladım. Beyza da her zaman bana aynısını yapıyor. Şimdi de hayatımızda oğlumuz var. O mutlu olunca ikimiz birden mutlu oluyoruz. Bu şimdi üçümüz için geçerli bir motto. Belki ileride daha kalabalık bir aile için...

 

Aile olmak, çocuk olunca mı oluyor?

B.Ş.: Çift olunca oluyor. Sanki çocuk olunca aile olunuyormuş gibi bir algı var ama bence evlenince bir aile oluyorsunuz. O çatının altına girmektir aile olmak... Kapıdan çıktığında o sorumlulukla çıkmak.

 

Aşkın tarifini tam olarak nasıl yaparsınız?

B.Ş.: Kelimeler ile anlatılacak bir tarif değil bu. Herkesin yaşadığı başka. Ben ‘Çok fazla aşk’ olarak tarif edebilirim.

E.H.: Karşı cinsle yaşadığın aşk, insanın ayağını yerden kesen bir duygu. Kontrol mekanizmasını elinden alıyor. Çok büyük, sınırsız bir his.

 

Nasıl bir çocuk yetiştirmek istiyorsunuz?

E.H.: Sevgiyle büyütmek istiyoruz. Sevgiyle büyüdüğü zaman mutlu olacağına inanıyoruz. Can, bir birey olarak dünyada varoluşunu sevgi üzerinden kursun. Diğer bütün duygular sevgiyi takip edecektir. Saygı, dürüstlük, sadakat...

B.Ş.: Zulmün olduğu bir dünya, maalesef sevgisiz çocukların dünyası. İnsanoğlu adına en büyük tehlikenin, sevgisiz bırakılmış çocuklar olduğunu düşünüyorum. Yaşanılan tüm kötülüklere, tüm kötü niyetlere baktığınızda bunu görüyorsunuz. En basitinden sosyal medyadan örnek vereyim. İnsanların insanlara davranış şekline bakıyorsun... Kötülüğü gördüğün yerde bir sevgisizlik de görüyorsun. Sevgisiz bırakılmış bir insanın zarar veremeyeceği hiçbir canlı yok. Bir anne baba olarak çocuğumuza verebileceğimiz en önemli şeyin sevgi olduğunu düşünüyorum.

 

RÖPORTAJIN TAMAMI BU HAFTA ALEM'DE.

PAYLAŞ