KOZMETİK SAVAŞLARI

07.08.2019 16:05:55

Ünlüler, modadan sonra kozmetiğe el attı. Rihanna’nın yakaladığı başarının ardından Lady Gaga’nın da sektöre adım atmasıyla rekabet iyice kızıştı.

Ayça BARUT TANMAN – [email protected]

Lady Gaga

Bradley Cooper’la başrolü paylaştığı “A Star Is Born”la oyunculukta da kendini kanıtlayan Lady Gaga, şimdi de Haus Laboratories adlı markasıyla kozmetik sektörüne giriyor. Gaga’nın yanak, göz ve dudaklara yönelik ürünlerden oluşan markası Eylül ayında Amazon’da satışa çıkacak.

Rihanna

Şimdilerde LVMH ile moda alanında güçlü bir atılım yapmaya hazırlanan Rihanna, 2017 Eylül’ünde hayata geçirdiği Fenty Beauty ile kozmetik tutkunlarının kalbini kazandı. Sephora mağazalarında satılan Fenty, farklı cilt tonlarına hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Kylie Jenner

Ailesiyle rol aldığı “Keeping Up With the Kardashians” şovuyla çocuk yaşta ünlenen Kylie Jenner, 2015 yılında dudak kitleriyle iş hayatına adım attı. 2016’da markasını Kylie Cosmetics olarak yeniden adlandırdı. Büyük ilgi çeken marka, Jenner’a en genç milyarder unvanını getirdi.

Kim Kardashian West

Son dönemde hukuk üzerine eğitim alan Kim Kardashian West, kozmetik sektöründeki çalışmalarına da ara vermiş değil. 2017’de kurulan KKW Beauty’nin özellikle vücut fondötenleri büyük ilgi çekiyor. Marka son olarak 90’ların modellerinden ilham alan yeni bir makyaj koleksiyonu çıkardı.

PAYLAŞ