HOLLYWOOD GÜZELLİK RİTÜELLERİ

29.05.2018 11:33:27

Fit ve bakımlı görünüşleriyle dikkat çeken Jessica Biel, Adriana Lima, Gigi Hadid ve Jennifer Lawrence'ın güzellik sırlarını araştırdık.

Berin SOMAY – [email protected] / Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

Jessica Biel

Hollywood’un genç annelerinden Jessica Biel, fit ve güzel görüntüsünü dört şeye borçlu: Yeterli uyku uyumak, çok su içmek, sağlıklı beslenmek ve alkolden uzak durmak. Dış güzelliğine dikkat ederken sağlığını da ihmal etmeyen oyuncunun en keyif aldığı egzersizler boks ve yoga. ‘Az, çoktur’ mottosunu güzellik felsefesi olarak benimseyen Jessica Biel’ın günlük olarak kullandığı makyaj malzemeleri de oldukça basit: Maskara, şeftali rengi bir dudak parlatıcısı ve cildindeki fazla yağdan arınmak üzere yanından hiç ayırmadığı yağ emici ‘blotting paper’. Sağlıkla ışıldayan cildini ise temizleyici, tonik, nemlendirdici, göz kremi ve ara sıra kullandığı peeling’e borçlu.

Gigi Hadid

Amerikalı model Gigi Hadid, objektiflere yansıyan cesur ve feminen tarzını günlük hayatta tercih etmediğini, doğallıktan yana olduğunu belirtiyor. Bir atlet olarak lise yıllarında voleybol oynayan Hadid, kişisel antrenörüyle düzenli olarak spor yapmaya devam ediyor. Çok ağır makyajdan yana olmayan ünlü model, cildinin nefes alması ve gözeneklerinin tıkanmaması için ince yapıda bir fondöten tercih ediyor. Böylelikle yüzündeki çiller de kapanmamış oluyor. Eğer herhangi bir etkinliğe katılmıyorsa, makyajını mineralli bir pudra, siyah maskara ve kirpik kıvırıcısı ile tamamlıyor. Ayrıca Hadid, kuruyup kırılmamaları için saçlarını her gün yıkamamaya dikkat ediyor ve boş zamanlarında mutlaka Hindistan cevizi yağı ile bakımını yapıyor.

Adriana Lima

Adriana Lima, Instagram’da spor sonrasında paylaştığı makyajsız ve doğal pozlarıyla büyük beğeni topluyor. Sporu ve özellikle boksu günlük rutininden eksik etmeyen Lima, cilt sağlığına da önem veriyor. Yaz-kış güneş kremi kullanan Brezilyalı model, cildine organik ürünler uygulamayı tercih ediyor. Çocuklarıyla çok sık vakit geçiren Lima, onlarlayken sadece bir maskara ve dudak balm’ı kullanıyor. Gece dışarı çıkıyorsa eğer, mat kırmızı rujdan vazgeçmiyor. İki çocuklu ünlü bir anne olarak çok fazla seyahat eden Adriana Lima, kendini motive eden küçük detaylara dikkat ettiğini belirtiyor. Arada kaçamaklar yapan güzel manken, dengeli beslenmeye inanıyor ve fazla kaçırdığı günlerin ertesinde bol sebze, meyve ve protein ağırlıklı besinler tüketiyor.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence, pürüzsüz cildi ve genç görünümünü minimal güzellik felsefesine borçlu. Parlayan cildine muhakkak haftada iki kez peeling uygulayan Lawrence, rahatlamak için organik banyo tuzu kullanıyor. Aşırı zayıflıktan ve sıkı diyetlerden yana olmadığını dile getiren yetenekli aktris, doğal kıvrımlarından gayet memnun. Sağlıklı kilosunu ise yoga ve kardiyo ile koruyor. Saç kesimiyle de beğeni toplayan Lawrence, saçlarına şekil verdikten sonra bozulmamaları için değişik bir yöntem kullanıyor ve spreylediği saçlarına diş fırçası ile son dokunuşları yapıyor. Böylelikle elektriklenmenin de önüne geçmiş oluyor.

PAYLAŞ