13.07.2018 15:37:00

Farklı bir Hande Ataizi var karşımızda. Sıcacık, samimi ve canayakın. Bir de sürprizi var sevenlerine: Sıcaklar şehri terk etmeden yepyeni projeler ve sürpriz bir diziyle ekranlara dönüyor!

Röportaj: Elif ÖKSÜZ TAŞKIN
Fotoğraf: Nihat Odabaşı
Fotoğraf asistanı: Hakan SARI
Styling: Bilgecan KOÇANA
Styling asistanı: Yağmur YENİLMEZ
Saç: Gökhan YALÇINER
Hamza SARA
Makyaj: Ömer Faruk DİNÇ / MAC ürünleriyle
Mekan için Suma Beach’e ve Surf School Istanbul’a teşekkür ederiz.
 
 
Sabahın erken saatlerinden itibaren Kilyos, Suma Beach’teyiz. Çekime ilk gelen isim Hande Ataizi. Makyajı ve saçı yapılırken küçük küçük sohbet etme şansı yakalıyoruz. Oğlu Leon’u anlatıyor. Babasıyla tatilde olduğunu, dünyanın en güzel yerlerinden birine gittiğini ama yine de annesini çok özlediğini söylediğini anlatıyor. Bir ara telefonunu alarak yanımızdan uzaklaşıyor ve oğluyla görüntülü konuşuyor. İstanbul’da sık sık oğluyla birlikte Maçka Parkı’na gittiğini söylüyor. Anne olmak ona ayrı bir güzellik katmış; çocuğundan bahsederken gözlerinin içi parlıyor. Ve bir çekim için en önemli konulardan biri; hiç yorulmuyor ve şikayet etmiyor! Verdiği birbirinden güzel pozlar esnasında “Acaba şunu bununla mı giysem” diye styling ekibine de yardımcı olmaya çalışıyor. En güzeli ise kendisini Nihat Odabaşı’nın objektifine emanet ediyor ve ortaya birbirinden güzel kareler çıkıyor. 
 
Yaz deyince aklınıza ilk gelen şeyi bize söyler misiniz?
Yaz benim için herkesin savrulduğu bir mevsim. Şehirde durmak böyle zamanlarda benim için pek keyifli değil. Ben kalabalık ve koşturma seviyorum şehirde. Onun için yaz deyince deniz ve tatil geliyor aklıma. Bodrum’da ailemle beraber ev düzeni içinde olmak, ara ara başka yerlere kaçmak ama bu gidişler spontane oluyor. Çok plan program yapmayı sevmiyorum.
 
Nihat Odabaşı ile ALEM için ikinci kez objektif karşısına geçtiniz. Önce Monte Carlo, şimdi Suma Beach. Çekim nasıl geçti sizce? Sizi yorduk mu?
Monte Carlo bambaşka bir keyifti. Kürkler içinde bir kış konsepti oldu. Bu sefer de yaz temalı Suma Beach’in kendine ait dokusu, pastel renkleri içinde aktif ve şık bir kadın çıktı ortaya. Nihat’ın objektifi başkadır. Heykeltıraş gibi bir göz var onda. Kadın fotoğrafı çekmek başka bir şey bence. Kadını en güzel haliyle göstermek de Nihat’ın becerisi.
 
 
Çok sakin ve pozitif bir yapınız var. Yakınlarınız sizi nasıl tanımlıyor?
Teşekkür ederim; çok sakin olmak için çok uğraştım...Yıllar seni sadeleştirip çok güzel bir kıvama getiriyor. Olaylara ve durumlara çok çeşitli açılardan yaklaşırım. Yargılamam ve insanların problem olarak anlattıkları şeyleri yumuşatıp farklı taraftan bakmalarını sağlayabilecek bir yeteneğim var. Bu yüzden de beni her şeyi konuşup anlatacakları biri olarak görüyorlar. Bir de istediğim zaman neşe saçarım. Bensiz eğlence olmaz.
 
Yaz insanı mısınız, kış insanı mı?
Havalar ısınınca bir giyinesim gelir, daha kadınsı olurum. Üşümediğim zaman kendimi daha iyi ifade edebiliyorum. Güneşle uyanıyorsun, güneşle günü bitiriyorsun. Ilık yaz akşamları, keyifli sohbetler. Evet, galiba yaz!
 
 
PAYLAŞ