03.05.2018 15:02:38

Donald Trump Amerika’nın 45. Başkanı seçildikten sonra bir an olsun babasının yanından ayrılmayan ve geçtiğimiz günlerde Trump’ın resmi danışmanı olduğunu açıklayan Ivanka Trump, üvey annesi Melania’dan rol çalarak “gizli first lady” ünvanını almasıyla dikkat çekiyor. Hal böyle olunca biz de hırslı güzelin hayatını mercek altına aldık….​

Ceylan YENİACUN - [email protected]

Babası Amerika’nın 45. Başkanı seçilince haliyle tüm gözler geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray’da babasına resmi olarak danışmanlık yapacağını ve bunun için herhangi bir ücret almayacağını açıklayan Ivanka Trump’a çevrildi. Donald Trump’ın Ivana Trump’la olan evliliğinden dünyaya gelen Ivanka Trump, babasının seçim kampanyasının adeta kilit ismi oldu. Trump’ın gözünde kardeşlerinden bir adım daha önde olan Ivanka, her daim babasının yanında olmasıyla dikkat çekiyor. Öyle ki Ivanka için Amerika’nın gizli first lady’si deniyor. Ivanka ise bu söylentilerden dolayı çok rahatsız. Melania Trump’ın first lady olduğunu ve bu işi de çok iyi yapacağını sık sık dile getiriyor. Biraz geçmişe gidecek olursak, aslında Ivanka’nın babasına olan bağlılığının yeni bir şey olmadığını anlamak hiç de zor değil. Babası, annesi Ivana Trump’ı Marla Maples’la aldattığı dönemde herkes Ivanka’nın babasına karşı tavır alacağını düşünürken Ivanka o günlerde henüz 11 yaşında olmasına rağmen büyük bir olgunluk örneği gösterek babasıyla ilişkisini dengede tutmayı başardı. Peki ya sonrası?  

Ivanka’nın modellik kariyeri
15 yaşında moda dünyasına adım atan Ivanka, Versace ve Tommy Hilfiger gibi markaların reklam kampanyalarında yer alarak modellik kariyerinde emin adımlarla ilerliyordu ki, babasının bu durumu onaylamaması üzerine bir anda bu kariyerinden vazgeçme kararı aldı. Bu hareketiyle babasına olan düşkünlüğünü aslında daha o günlerde göstermeye başladı. Öte yandan Ivanka, Trump soyadının altında ezilmek istemediğini belirterek 2004 yılında Pensilvanya Üniversitesi İktisat bölümünü dereceyle bitirdikten sonra ünlü emlakçı Bruce Ratner’ın şirketinde çalışmaya başladı. Sonra ne oldu bilinmez, Ivanka inandığı tüm doğruları bir kenara bırakıp bir günde aile şirketinin güvenli kollarına geri döndü. İçindeki özgür olma isteğini tam olarak bastıramamış olacak ki modaya olan merakını da işe çevirmeye karar verip kendi adını taşıyan kıyafet ve aksesuar markasını kurdu. Duyduğumuza göre babası Amerika Başkanı seçildikten sonra Ivanka ona tam anlamıyla destek olabilmek için bu işlerden elini ayağını çekmiş.

Aşk hayatı ve evlilik
Gelelim “Dışı Barbie içi Demir Lady” olarak bilinen Ivanka’nın özel hayatına… Ivanka Trump, yapımcı Bingo Gubelmann ve Lance Armstrong’la yaşadığı ilişkilerden sonra mutluluğu 2009 yılında evlendiği Jared Kushner’da buldu. Öyle ki bir röportajında Jared ile evlenmenin hayatında verdiği en doğru karar olduğunu söylüyor. Çiftin, Arabella Rose, Joseph Frederick ve Theodore James adında üç çocuğu var. Jared Kushner, kayınpederi Amerika Başkanı olunca Trump’ın üst düzey danışmanı olarak göreve başladı. Ivanka Trump ve Jared Kushner, Melania Trump’ın aksine New York’ta kalmayıp çocuklarıyla birlikte Beyaz Saray’ın yakınında bir malikaneye yerleştiler. Donald Trump’ın en büyük destekçisi Ivanka olurken, onun da en büyük destekçisinin eşi Jared Kushner olduğunu söyleniyor. Çift özellikle basının olduğu yerlerde el ele göz göze olmaya ayrıca özen gösteriyorlar.

Modaya olan tutkusu
15 yaşında modelliğe adım attığından mıdır bilinmez Ivanka için moda dünyası adeta vazgeçilmez bir tutku. Katıldığı özel davetlerde tercihini kırmızı, siyah ve pembeden yana kullanan Ivanka, seçim kampanyaları süresince ise beyazdan şaşmamaya özen gösterdi. Ivanka’nın marka seçimi ise çoğunlukla Ivanka Trump Collection’dan yana oluyor. Öyle ki ayakkabı tasarlamaya başladığından beri başka bir markaya ait ayakkabı giymediğini söylüyor. Seçim kampanyaları süresince kendi tasarımlarını giydiği için Amerika halkı tarafından bedava reklam yapıyor eleştirilerine maruz kalan Ivanka, bunu ciddiye almış olacak ki yakın zamanda Carolina Herrera ve Oscar de la Renta imzalı tasarımlarla objektiflere yansıdı. Bu zamana kadar stiliyle adından söz ettiren Ivanka Trump bakalım bundan sonraki dönemde babasının danışmanı olarak ne işler başaracak?

PAYLAŞ