05.09.2018 16:23:27

“Hayatın zor ve sürprizlerle dolu olduğunu anladığım bir dönemdeyim” diyen Begüm Şen ile Bodrum’da bir araya geldik ve hayattan keyifli birkaç saat çaldık. Konumuz elbette moda ve hayatın ta kendisiydi.

Röportaj: Lara MUTLU


Fotoğraflar: Zeynel Abidin AĞGÜL


Styling: Şeyda SÖZÜER


Saç & Makyaj: Cevahir GÜNER


Fotoğraf Asistanı: Hüseyin Rahmi AĞGÜL

Mekan için The Bodrum Edition Hotel’e teşekkür ederiz.

Begüm Şen yıllardır tanıdığım ve duruşuna daima hayran olduğum bir isim. Hiç mübalağasız söylüyorum; bu çevrede onun kadar içten, doğal, mütevazı ve alçakgönüllü insan az bulunur... Hep kibar, hep güler yüzlü... Çekim günü The Bodrum Edition’da buluştuğumuzda Begüm’ün yanında peşini bir an olsun bırakmayan köpeği Charlie de vardı. Zeynel Abidin’in objektifine poz vermek için Charlie de az uğraşmadı değil! Yazın son demlerini yaşadığımız şu günlerde, Begüm Şen Sonbahar-Kış 2018/2019 koleksiyonlarından tasarımlar ile kamera karşısına geçti. Üstelik kıyafetlerin bir bölümü kendi gardırobundan... Çekimin hemen akabinde ise Begüm ile hayattan modaya pek çok şeyi konuştuk.

Şu an hayatınızın nasıl bir dönemindesiniz?

Hayatın zor ve sürprizlerle dolu olduğunu anladığım bir dönemdeyim. 16 yaşındaki oğlum Can sayesinde, güçlü olmayı ve hayatın akışına ayak uydurmayı öğreniyorum.

Modanın sizin için büyük bir oyun alanı olduğunu biliyorum. Siz nasıl tanımlıyorsunuz stilinizi?

Modayı yakından takip ediyorum ama birebir uygulamıyorum. Öne çıkan modelleri süzgecimden geçirip; kendime has bir tarz yaratmayı seviyorum. İddialı kıyafetleri çok sevmeme rağmen onları spor parçalarla kombinlemeyi tercih ediyorum. Kısacası stilim için rahat, spor ama yerine göre şık ve modern demek doğru olur.

Mücevherlerde favorileriniz neler? En çok ne takmayı tercih edersiniz?

Her kadın gibi ben de mücevherleri seviyorum. Değerli markaların çok güzel tasarımları var ama benim tercihim artık ‘costume jewelry’ diye düşünüyorum. Mesela çok severek kullandığım Louis Vuitton’un gold görünümlü büyük kolyeleri ve taşlı bilezikleri favorilerim arasında... Ayrıca Dior’un top taşlı ve yeni sezon ipli bileklikleri, kıyafetleri daha hoş tamamlıyor diye düşünüyorum. Çok yakın dostlarım Meral Peltekçi ve Aylin Tahincioğlu'nun kurduğu Mer’s’in takılarına hayranım ve her zaman kullanıyorum. Los Angeles’ta taktığımda çok ilgi çekiyor ve yolda durdurup soruyorlar. Türk tasarımcıların bu kadar başarılı olması çok hoşuma gidiyor; onlarla gurur duyuyorum.

Favori seyahat rotalarınız nereler?

İki senedir ailemle LA’de yaşadığım için Türkiye’ye gelip tatil yapmak; İstanbul’da dostlarımı görmek ve onlarla vakit geçirmek bana iyi geliyor. Tabii ki, kısa da olsa Paris ve Londra’ya gitmeyi de seviyorum.

Bu sonbahar için planlarınız var mı? 

Uzun vadeli plan yapmaktan hoşlanmıyorum. Onun yerine anı hissedip, spontane yaşamayı seviyorum. Zaten bu ay okullar açıldığı için oğlumun yanında olmayı tercih ederim.

RÖPORTAJIN TAMAMI ALEM’DE.

PAYLAŞ