27.11.2018 17:28:52

Carolina Herrera’yı New York stilinin simgesi olarak tanımlayan Good Girl’ün yüzü ünlü model Karlie Kloss, “Herrera’nın zarafet tanımı benim için önemli. Ona göre zarafet ne giydiğinizin çok ötesinde, kendinizi nasıl taşıdığınız ve hayatınızı nasıl yaşadığınızla ilgili” diyerek moda tasarımcısına duyduğu hayranlığı tüm içtenliğiyle bakın nasıl anlatıyor...


2008 yılında Carolina Herrera defilesinin açılışını ve kapanışını yapmıştınız. Bu, kariyerinizde açılışını ve kapanışını yaptığınız ilk defilelerdendi. Markanın hangi değerlerini temsil ediyorsunuz?
Carolina Herrera, New York stilinin simgesi. Tasarımları klasik ve modern. Bayan Herrera’nın zarafet tanımı da benim için önemli. Ona göre zarafet ne giydiğinizin çok ötesinde, kendinizi nasıl taşıdığınız ve hayatınızı nasıl yaşadığınızla ilgili.

Good Girl kadınını nasıl tanımlarsınız? O sizin için neyi temsil eder?
Ben kendimi Good Girl’ün dualiteleriyle, aynı anda birçok şey olabilmemizle özdeşleştiriyorum. Good Girl’ün zirvesi aslında Carolina Herrera’nın kendisi! O sofistike ve zarif ama aynı zamanda da korkusuz ve özgür ruhlu.

Çekimler nasıl geçti?
İşimin en sevdiğim yönlerinden biri, birçok karaktere bürünüyor olmam. Çekimde ben tüm çekiciliğiyle yürüyen o güçlü, zarif ve korkusuz kadındım. Good Girl yürüdükçe arabalar çarpışıyor, masalar devriliyor! Gerçekten de eğlenceli ve insana güç veren bir çekimdi.

Bazı zamanlar bir kampanyanın tam ortasında yaşadığınız hissine kapılıyor musunuz?
Kesinlikle! Modanın ve güzelliğin büyüsü bu, yeni karakterleri ve kişilikleri oynayabiliyorsunuz. Bu sessiz bir özgüven.

Her gün parfüm sürer misiniz?
Sürerim. Jean de giysem elbise de, evden çıkmadan hemen önce sıkarım. O en büyük aksesuar.

New York bu parfüme ilham verdi. Peki sizi bu şehre çeken nedir?
New York, hayalperestler şehridir. New York'un enerjisi sizi her şeyin mümkün olduğuna inandırıyor.

Güzellik rutininizi bizimle paylaşır mısınız?
Kendine içten dışa bakmak. İyi beslenmek, egzersiz ve spor yapmak hem bedeninize hem de zihninize olumlu yönde etki eder.

En büyük güzellik sırrınız nedir?
En faydalı güzellik uygulamaları paranın satın alamadıklarıdır: Uyku miktarınız, içtiğiniz su miktarı, iç huzurunuz ve mutluluğunuz. Carolina Herrera’nın değerlerinden biri de yaşama sevincidir,  'la alegría de vivir'. Mutluluk en iyi nemlendiricidir!

Değişen kültürümüzde artık durmaksızın uçağa ve arabaya biniyor, telefona gelen mesajlara aralıksız cevap veriyor ve dinlenmemiz gereken zamanda e-postalara bakıyoruz. Tüm bunlar fazla gelebiliyor. Siz hem formda kalmayı hem de iç huzurunuzu korumayı nasıl başarıyorsunuz?
Yoğun hayatlar yaşasak da sağlığımıza daima dikkat etmeliyiz. Gün içerisinde kendime ayıracağım küçük zamanlar yaratmaya çalışıyorum. Spor salonuna gidemediğimde asansör yerine merdiveni kullanıyorum veya otel odamda zemin egzersizleri yapıyorum. Ayrıca yanımda daima sağlıklı atıştırmalıklar taşıyorum ve ne zaman bir mola yakalasam, birkaç dakikalığına bile olsa meditasyon yapıyorum.

Erken yaşlarda bale eğitimi aldınız, bu disiplin size neler kattı?
Bale ile vücudunuzun farkına varıyorsunuz. Bu bilgi, modellik kariyerimin ilk adımlarında bana çok yardımcı oldu. Hareketi ve duruşu, podyumda yürümeyi veya bir fotoğraf çekimi süresince poz vermeyi dahil her şeyi anladım. Bale bana aynı zamanda disiplini ve öz motivasyonu öğretti. Her gün okuldan sonra bir bale okulunda dans etmek sizi kendinizi göstermeye ve bunun için çok çalışmaya itiyor. Modellik kariyerimde bugün geldiğim nokta için mümkün olan en iyi eğitim temeli baleydi.

PAYLAŞ