28.08.2019 11:06:27

Caroline Stanbury, Londra’da gittiği bir restoranda eşi Cem Habib’le tanışıyor ardından onun deyimiyle hikaye başlıyor ve yıllar içinde bu büyük aşka üç çocuk ekleniyor. Caroline Stanbury şimdilerde Dubai-Londra-Los Angeles ekseninde hayatını sürdürüyor olsa da biz onu Bodrum tatilinde yakaladık.

Röportaj: Ceylan YENİACUN

Fotoğraflar: Tamer YILMAZ

Styling: Hakan ÖZTÜRK

Saç-Makyaj: Önder TİRYAKİ

Fotoğraf asistanı: Doruk UĞURLUER

Video: Fatih ER

 

The Bodrum Edition Hotel’e teşekkür ederiz.

 

Yaklaşık bir yıl önce konuşmaya başladık Caroline ile çekimi Dubai’de mi yoksa İstanbul’da mı yapalım diye... Aradan zaman geçti ve eşi Cem Habib ve çocukları Yasmine, Aaron ve Zack ile geldiği Türkiye tatilinde yolumuz kesişti. “Ladies of London” dizisiyle yurt dışında hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Stanbury, şimdilerde ise markalarla yaptığı iş birlikleri ve Dubai’deki yaşamıyla dikkat çekiyor. Ailesiyle önce kısa bir İstanbul turu, ardından da Bodrum tatili yapan Stanbury ile The Bodrum Edition Hotel’de özel bir çekim gerçekleştirdik.

 

 

Birçoğumuzun merak ettiği soruyla başlamak istiyorum. Eşin Cem Habib ile nasıl tanıştınız?

 

Londra’da Zuma’da tanıştık. Yan yana masalardaydık. Arkadaşım ceketini yere düşürdü Cem de ceketi yerden alırken benim telefon numaramı istedi, böylece hikayemiz başladı.

 

Eşin ile ilgili aklına gelen ilk üç kelime?

Uzun boylu, esmer ve yakışıklı!

 

 

Londra’dan sonra Dubai’de yaşamak zor geldi mi, kaç yıldır oradasınız?

 

Yaklaşık üç yıldır Dubai’deyiz. Burada yaşama fikri teoride kulağa zor geliyordu ama pratikte bizim için kolay bir geçiş oldu. Biz buraya gelmeden evimiz hazırdı, eşyalarımız yerleşmişti. Açılmayı ve yerleştirilmeyi bekleyen koliler gibi bir dönemimiz olmadı. Evimizin dekorasyonunu yakın bir arkadaşımıza emanet ettik. O ve ekibi sayesinde yeni evimizde hiç yabancılık çekmedik. Özellikle çocuklar için bu çok önemliydi. Dubai’ye korkarak değil heyecan içinde geldiler. Onlar için de büyük bir değişimdi.

 

Uzun bir İstanbul-Bodrum tatili yaptınız, nasıl geçti?

 

Birlikte vakit geçirdiğimiz, lezzetli yemekler yediğimiz, Türk kültürüyle iç içe olduğumuz bir tatildi. Bu sayede Dubai’nin sıcak yazına da güzel bir ara vermiş olduk.

 

Türkiye’de gitmekten keyif aldığın yerleri bizimle paylaşır mısın?

 

İstanbul’da 29,  Bodrum’da Mimoza Gümüşlük. Deniz kenarında harika bir manzaraya sahip. Akşam saat 20:00 gibi gidip gün batımını yakalamak paha biçilemez. İstanbul’da yaptığımız Ayasofya turu da muhteşemdi. Ayasofya’nın enerjisi ve tarihi tam anlamıyla nefes kesici. Son olarak Kapalıçarşı da çok keyifliydi.

 

RÖPORTAJIN TAMAMI BU HAFTA ALEM'DE.

PAYLAŞ