03.05.2018 13:51:43

Dünya ve İstanbul cemiyet hayatının seçkin isimleri Monaco’da buluştu. Monaco Prensi Albert ve eşi Prenses Charlene’in ev sahipliğini üstlendiği 69. Kızılhaç Balosu’nun en çok dikkat çeken konuğu İtalyan yıldız Monica Bellucci oldu.

Ayça BARUT TANMAN - [email protected]
Fotoğraflar: Stéphane DANNA

1948’den beri düzenlenen Kızılhaç Balosu, yaz aylarının en önemli etkinliklerinden biri. Bu yıl 69. kez düzenlenen Kızılhaç Balosu, dünya jet set’inden yaklaşık 800 seçkin ismi buluşturdu. Sporting Monte-Carlo’nun Yıldızlar Salonu’nda gerçekleşen yardım gecesinde Monaco Prensi Albert ve eşi Prenses Charlene, ev sahibi olarak konuklarla yakından ilgilendiler. Tarzıyla her daim ilgi çeken Prenses Charlene, Atelier Versace tasarımı gümüş tulumuyla tüm bakışları üzerine topladı. Monaco’nun en büyük şirketlerinden biri olan Monte-Carlo La Société des Bains de Mer’in (SBM) düzenlediği balonun en çok dikkat çeken konuğu, İtalyan sinemasının güzel yıldızı Monica Bellucci’ydi. Baştan ayağa siyahı tercih eden 52 yaşındaki Bellucci, balon kollu Azzedine Alaïa gömleği ve asimetrik kesimli eteğini Tunuslu tasarımcının hit tasarımlarından lazer kesim korse kemerle tamamlamıştı. Bellucci, gecede güzelliğiyle yıllara meydan okuduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Model ve televizyon yıldızı Victoria Silvstedt, Genny imzalı beyaz elbisesiyle davetin dikkat çeken konuklarındandı. Baloya İstanbul cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Feryal Gülman, Dalia Garih, Roula Habbab, Emir Bahadır, Gülşen ve Mayra Eren de katıldılar.

Modayı yakından takip eden Feryal Gülman, geceye 2008 yılında satın aldığı ve daha önce başka davetlerde de giydiği Oscar de la Renta tasarımı kırmızı elbiseyle katıldı. Monte-Carlo SBM’in Türkiye ve Ortadoğu temsilcisi Hülya Biren tarafından ağırlanan Türk misafirler, üç gün boyunca Monte-Carlo Hotel de Paris’de konakladılar. 69. Kızılhaç Balosu için Sporting Monte-Carlo’nun Yıldızlar Salonu, Kızılhaç ve Kızılay’ın renklerini simgeleyen beyaz ve kırmızı renklerle sanatçı Pino Pinelli tarafından dekore edildi. Tombala ve havai fişek gösterisiyle hareketlenen gecede Prenses Charlene’in isteği üzerine sahne alan Christina and the Queens grubu konuklara keyifli anlar yaşattı. Baloda toplanan bağışlar Monaco Prensi Albert önderliğinde, Monaco Kızılhaç yönetimi tarafından dünyadaki Kızılhaç ve Kızılay ile ortak olarak ihtiyacı olan insanlara dağıtılacak.

PAYLAŞ