17.04.2019 13:10:08

O, yıllardır aşk şarkılarının başrolünde yer alan yanı başımızdaki ses. "İnsan her seferinde birinci şarkısının heyecanını yaşıyor." diyerek duygularını dile getiren Yalın'ın yeni single'ının mutluluğuna ortak oluyoruz.

Röportaj: Ferda İSKİTOĞLU

Fotoğraflar: Mustafa NURDOĞDU

Styling: Aslıgül ARSLANALP

Saç: Barış ÖZDEMİR

Makyaj: Seçkin SÜNGÜÇ

Fotoğraf asistanı: Taner YAMAN

Styling asistanı: Ceren GÜLTEKİN

Video: Fatih ER

 

Mekan için Tomtom Gardens’a, catering için Misafirliq’e teşekkür ederiz.

 

Yaşam enerjisini müziğine yansıtan Yalın ile Tomtom Gardens'ta buluştuk ve onunla aşktan, tutkunu olduğu İstanbul’dan, ailesinden ve son single’ı "Deva Bize Sevişler"den konuştuk. Yalın, “Sevgi ile büyüdüm” diyor. Zaten onun şarkılarını dinlediğimizde bu sevgiye her bir notada tanıklık ediyoruz.

 

 

Yalın deyince bizim aklımıza aşk geliyor gerçekten aşk adamı diyebilir miyiz sizin için? Aşk ile mi büyüdünüz?

Son 15 senedir çok aşk şarkısı yazdım.  Sevgiyle büyüdüm aile içerisinde hep sevgi vardı.

 

Doğma büyüme İstanbullusunuz. Ekonomi okuyup sanata nasıl geçiş yaptınız?

Florya’da doğdum. Sonra Bakırköy tarafına taşınmışız. Sonra tekrar Florya’ya dönmüşüz sonra en son Teşvikiye’ye geldik. Okulum Saint Michel’di. Florya tarafından gitmek gelmek çok zor oluyordu. Ben geceleri dışarı çıkıyordum. Sabaha karşı geliyordum; annem babam sürekli kapıda beni bekliyordu. O yüzden onlar da başka yere taşındılar. Ben beş yaşımdan beri gitar çalıp şarkı söylüyordum. Hiç bilmediğim halde İspanyolca şarkılar söylermişim mesela. Gitar çalmayı da bilmiyordum o zamanlar ama videolarım var, hayli iyi çalıp söylüyorum yani. O videoları bir ara çıkartacağım piyasaya. Sonra gitar dersleri almaya başladım. Çok erken yaşlarda beste yapabildiğimi keşfettim. Hep hedefim, hayalim isteğim müzikti. Ama milyonlarca insanın istediği bir hayal ve çok insan başaramaz o yüzden ailem uçuk bir hayal olarak niteledi. Dediler ki “Mesleğin olsun elinde.” Haksız değillerdi hala hak veriyorum onlara. Bu sebeple ekonomi okudum. Ve bir şekilde 27 yaşında mezun oldum. Biraz geç oldu ama. Geceleri konsere gidiyordum sabahları oturup ders çalışıyordum. Bütün dersleri verdim. Tabii bazılarını daha az notlarla. Çok zor bir dönemdi yani çok da iyi geçmediler öyle söyleyeyim. Çoğu zaman oturdum deli gibi çalıştım.

 

 

Klostrofobiniz olduğunu biliyoruz. Bu hayatınızı zorlaştırıyor mu?

Asansöre binemiyorum çok. Elimden geldiğince binmemeye çalışıyorum. Tabii 20 katlı otellerde mecbur kalıyorum. Ama hani Nişantaşı’ndaki o eski binalarda tırmanıyorum.

 

RÖPORTAJIN TAMAMI BU HAFTA ALEM'DE.

 

PAYLAŞ