12.06.2019 11:02:37

Gençliğin dinamizmi, Paris’in stil sahibi’ şıklığı ve günden geceye akan, modernitenin temsilcisi bir koleksiyonla Afra Saraçoğlu karşımızda! Moda Tutkusu x Sagaza tasarımlarıyla objektifimize yansıyan genç oyuncu çocukluğundan bu yana hayalini kurduğu toz pembe dünyaya adım atmanın mutluluğunu yaşıyor.

Röportaj: Ceylan Yeniacun
Fotoğraf: Mehmet Erzincan
Styling: Bengisu Gurel
Saç: Olivier Lebrun
Makyaj: Audrey Loy
Styling Asistanı: Gözde Ekici
Fotoğraf Asistanı: Emre Karataşoğlu
Video: Onur Atıcı

Atlas Global'’e teşekkür ederiz.

Modanın başkenti Paris’teyiz. Bizi bu şehre getiren rüzgar, Moda Tutkusu x Sagaza iş birliğiyle ortaya çıkan koleksiyon oldu. Kapak yıldızımız, şu sıralar Kardeş Çocukları dizisinde Hayat’ karakteriyle izleyiciyle buluşan Afra Saraçoğlu. O, henüz 21 yaşında olmasına rağmen kariyerine birçok sinema filmi ve dizi projesi sığdıran bir isim. Basamakları hızla çıkacağından eminiz. Yeni neslin temsilcilerinden biriyle, geleneksel şıklık anlayışına yeni bir yorum getirmenin peşine düştük. Afra’nın hikayesini, Paris ev sahipliğinde dinlemeye davetlisiniz...

Oyunculuk serüvenin nasıl başladı, hep hayalin miydi?

Üniversitedeyken annem İkinci Şans filminin audition’ına girebilmem için bir iletişim adresi buldu. Bana haber verdi ben de çok mutlu oldum hemen gitmek istedim audition için. Ama pek ümidim yoktu açıkçası hem okul hem oyunculuk nasıl yürür diye endişelerim vardı. Bir de seçilir miyim seçilmez miyim onu bile bilmiyordum. Büyük bir ümitle audition’a girdim. Eskişehir’e döndükten iki gün sonra tekrar aradılar filmin yapımcısıyla görüşmek için. Tekrar gittim ve görüşmeden sonra İkinci Şans oyunculuk kariyerim için güzel bir başlangıç oldu.

Annen ve baban sen küçükken ayrılmışlar. O dönemi nasıl tanımlarsın?

O dönem hayatımın karanlık dönemleriydi. Annem ile beraber hayatta kalma mücadelesi verdik. Karanlık ama bir o kadar da ders vericiydi benim için. Evet her şey toz pembe değildi. Ama iyi ki de değildi. Çünkü bana yaşama sevinci verdi. Hayallerimle yaşıyordum ve bir gün mutlaka gerçekleşeceğini biliyordum. Çünkü sevdiğim işi yapabilmek ve maddi özgürlüğümü kazanabilmek için çok emek verdim. Hala gerçekleştiremediğim bir sürü hayalim ve hedefim var.

Annenle nasıl bir ilişkiniz var, birlikte neler yapmaktan hoşlanırsınız?

Annemle çok yakın iki arkadaş gibiyiz. Benim her şeyimi bilen sırdaşımdır aynı zamanda. Annemle yürüyüş yapmayı ve Antalya’ya gittiğimizde hobi olarak voleybol maçı yapmayı çok seviyorum.

Oyunculuk serüvenine ilk sinema projesiyle başladın. Sinema hayatının  neresinde?

Sinema izlemeyi de çekmeyi de çok seven bir insanım. Ne kadar şanslıyım ki kariyerime iki sinema filmiyle başladım. O yüzden sinemanın bende yeri çok ayrı.

Kendine örnek aldığın isimler kimler?

Oyunculuk olarak Eddie Redmayne. Akıllı, beyin gücü yüksek ve aydın nitelikli insanlar her zaman örnek alınacak kişiler.

Hayatta asla neyi affetmezsin?

İhaneti asla affetmem.

Modun düştüğünde kendini iyi hissetmek için neler yaparsın?

Müzik dinler ve olduğum yerde zıplamaya başlarım. Gerçekten iyi hissettiriyor.

RÖPORTAJIN TAMAMI ALEM'DE!

PAYLAŞ