'FACE ROLLER' KULLANMA SANATI

21.04.2020 17:07:31

Bakım rutinlerinin yeni vazgeçilmezi 'face roller' nasıl kullanılır?

'Face roller' nasıl kullanılır?

Ne olduğuna dair hiçbir fikri olmayanların bile muhakkak karşılaştığı bir ürün 'face roller.' Genellikle gül kuvars, yeşim taşı gibi kristallerden elde edilen 'face roller' aslında 7. yüzyıldan beri kullanılan bir masaj aleti. En önemli işlevleri, kan akışını hızlandırıp cildin parlaklığını artırması, kas gerginliğini azaltması ve  cilde lenfatik masaj uygulaması. Böyleyece yüzünüzdeki şişkinlikler azalıyor ve daha ince hatlara sahip oluyorsunuz. 'Face roller'ın cildinizde rahatça kayabilmesi için ürünü her zamanki nemlendiriciniz veya serumuz ile birlikte uygulayın. 

Adım Adım 'face roller' kullanımı

1. Temiz bir cilt en önemlisi. Yüzünüzü rutin yüz temizleme jeliniz ya da köpüğünüzle temizleyin. Ardından her zamanki nemlendiricinizi sürün. Cildinizin iyi nemlendiğinden emin olmalısınız

2. 'Face roller'ı yüzünüzde, daima yukarı doğru nazikçe iterek ilerletin. Aşağı ve yukarı doğru çift yönlü hareket ettirmek, ürünün işe yararlılığını azaltır. Bu işlemi, yüzünüzün her bölgesinde, en fazla 5-6 kere tekrarlayın.

3. Yüz masajına yanaklar ve çeneden başlamalısınız. 'Face roller'ın geniş kısmını yanağınıza yerleştirin ve nazikçe baskı uygulayarak tek yönde hareket ettirmeye başlayın. Sonra aynı işlemi çene hattınız boyunca da devam ettirin. Ardından 'face roller'ın yine geniş kısmını alnınıza yerleştirin. Alnınızın ortasından başlayarak kulaklarınıza doğru ilerleyin. Rotayı alnınızın her iki tarafı için çizmeyi unutmayın. Daha sonra 'face roller'ın küçük ucuyla gözaltlarınıza geçin. Gözaltınızın iç köşesinden dış tarafa doğru nazikçe rota oluşturun. Aynı metodu kaşlarınız için de uygulayın. Son olarak aşağıdan yukarı doğru olacak şekilde boynunuza uygulayarak masajınızı sonlandırabilirsiniz.

Küçük bir not olarak: 'Face roller'ı, cilt tabakanızın üzerine direkt uygulayabileceğiniz gibi; yüz maskenizin üzerinden cildinize masaj yaparak maskenin cilde daha derinlemesine nüfus etmesine yardımcı olabilirsiniz.

'Face roller' hangi aralıklarla uygulanmalı?

Haftada iki ya da üç kez beş dakikalık bir uygulama yüzünüzde gözle görülür sonuçlar yaratacaktır. Ayrıca 'face roller'ı kullandıktan sonra buzdolabında saklamalısınız. Soğutulmuş olması, hem gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur hem de kan akışını hızlandırarak daha etkili sonuç verir.

Melda YÜZBAŞIOĞLU - [email protected]

PAYLAŞ