DİJİTAL AJANDA / 14 - 24 NİSAN

30.03.2020 18:33:53

14 - 24 NİSAN

ALEM TALKS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ALEM Talks serimizde bu hafta! Önümüzdeki haftalarda nasıl içerikler görmek istersiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz ❤️ #alem #alemtalks #canliyayin #gundem

Alem Dergisi (@alemdergisi)'in paylaştığı bir gönderi ()

Alem Talks serisinde bu hafta;

14 Nisan saat 21.00'da Tanem Sivar x Uzman Klinik Psikolog Rana Şen

15 Nisan saat 21.00'da Alexis Gulliver ile Yoga

17 Nisan saat 21.00'da Merve Hasman x Sevin Atasoy

19 Nisan saat 21.00'da Mert Vidinli x Nazlı Kayı

RADYO MOMO YAYINDA!

Çeşme’nin ve İstanbul’un en popüler mekanları The Beach of Momo ve Momo Bebeköy’ün en sevilen müzikleri ilk kez tek bir uygulamada müzikseverlerle buluşuyor. Müzik Direktörü Tankut Karakurt ve farklı Dj’lerin setlerini gün boyunca dinlemek için uygulamayı Apple Store’dan indirebilirsiniz. 

Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Sergileri ( @peramuzesi )

Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü (İAE), koleksiyon sergileri ile süreli sergilerini Google Arts & Culture’da sanatseverlerle buluşturuyor. 360 derecelik görüntülerle “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” ve “Osman Hamdi Bey” sergilerini inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Müzemiz kapalı olsa da sergilerimiz ve yayınlarımız hep bir tık uzağınızda! Online gezebileceğiniz sergilerimiz gibi ücretsiz olarak online okuyabileceğiniz sergi kataloglarımız da olduğunu biliyor muydunuz? Müzemizin açıldığı ilk günden bu yana, çok ilgi görmüş ve tükenmiş sergi kataloglarımızdan bir seçki herkesin ulaşabilmesi için web sitemizde! Link profilde ve storyde! — The Museum is currently closed but you can continue to explore it from home. Did you know that we have exhibition catalogs that you can read online for free? Yes, there is a selection of our publications on our website for everyone to access! Link on the bio. #MüzeEvde #MuseumAndChill #KütüphaneHaftası #MuseumFromHome

Pera Müzesi | Museum (@peramuzesi)'in paylaştığı bir gönderi ()

Ayrıca Pera Müzesi, dijital yayınlarından önemli bir seçki olan; sanat-bilim arasındaki etkileşimi ilginç örneklerle aktaran ‘Temelde İnsan’ adlı yayını web sitesinde ücretsiz olarak erişime sunuyor.

 

AKBANK SANAT CAZ GÜNLERİ KONSERİ ( @akbanksanat )

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

EVDE ANTRENMAN VAR💪🏼⠀⠀ ⠀⠀ Haftanın programını görüntülüyoruz 😎 Sen #evdeantrenmanyap diye biz instagram canlı yayınları ile yanında olmaya devam ediyoruz 🖤 ________________________⠀⠀ #sweaterscommunity⠀ @fomilk ⠀ @adidas.turkiye ⠀ @danoneproturkiye⠀ @iyikidevarim @headandshoulderstr @boyner

SWEATers (@sweaterscommunity)'in paylaştığı bir gönderi ()

Elif Boyner’in kurucusu olduğu @sweaterscommunity ‘nin canlı yayın programları.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Müsaitseniz, size geliyoruz! 👋 Evde kalanları, TRT 2 ile dünya sinemasından konserlere, edebiyattan sanata, tarihin ruhundaki yolculuğumuza ortak olmaya davet ediyoruz. Çünkü TRT ile #EvHayatDolu.

TRT 2 #EvHayatDolu (@trt2)'in paylaştığı bir gönderi ()

TRT2  Sanat Heyecanı Evimizde serisi ile Kültür ve Turizm Bakanlığıyla beraber ortak seçkilerini evlerimize getiriyor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Biz, en çok sonbaharın gelişini seviyoruz. Çünkü Eylül ayı demek, yepyeni bir sanat sezonu demek! Yolunuz SSM’ye düşerse eğer, sanat dolu sürprizler çok yakında sizi bekliyor... Fotoğraf: @fotomingoo

Sakıp Sabancı Müzesi (@sakipsabancimuzesi)'in paylaştığı bir gönderi ()

Sakıp Sabancı Müzesi'nin büyük ilgi gören 'Müzede Yoga' etkinliği çevrimiçi olarak devam ediyor. Cihangir Yoga işbirliği ile yapılacak olan dersler Nisan ayı boyunca her çarşamba saat 08.00'da Instagram üzerinden canlı yayınlanacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İstanbul Modern Eğitim ve Sosyal Projeler Direktörü Neslihan Varol, sanatçı Necla Rüzgar’ın koleksiyonumuzda yer alan "İçfauna I" adlı yapıtını sizin için anlatıyor! Necla Rüzgar yapıtlarında toplumun yalnızlaştıran ve başkalaştıran alışılagelmiş tutumlarını bireyler ve hayvanlar alemi üzerinden irdeler. Necla Rüzgar, 1972 İçfauna I, 2015 Tuval üzerine yağlıboya ve akrilik 130 x 200 cm İstanbul Modern Sanat Müzesi Koleksiyonu #İstanbulModernEvde

Istanbul Museum of Modern Art (@istanbulmodern)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

 

İstanbul Modern, koronavirüs salgını sebebiyle geçici olarak kapalı olduğu dönemde sanatseverleri dijital platformlarda koleksiyon ve sergileri ile buluşturuyor. 

“Sanatçı ve Zamanı” koleksiyon sergisi, sanatçının zamanı ile toplumun, kültürün, doğanın ve evrenin zamanı arasında kurulan bağa dair bir düşünce alanı aralıyor.

“Yüzyıllık Aşk”ın dijital arşivinde izleyiciler, Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bu araştırma ile pek çok yazılı ve görsel içeriğe ulaşabiliyor. 

İstanbul Modern küratörleri tarafından yapıt ve sanatçı bilgilerinin aktarıldığı içerikler Haftanın Yapıtı başlığı altında YouTube kanalı ve sosyal medya hesapları üzerinden izleyiciyle paylaşılıyor.

Uluslararası Misafir Sanatçı Programı ve “Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar” sergisinin üretim süreci ile küratör anlatımlı sergi turu internet sitesi ve YouTube kanalından yayınlanıyor. ( https://www.istanbulmodern.org/ )

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İKSV’den evinizde geçireceğiniz zamanı güzelleştirecek haberler. ➖ İstanbul Tasarım Bienali'nde farklı disiplinlerden tasarımcılarla kısa söyleşiler: @tasarimbienali ➖ Yeni haftalık rutininiz: İstanbul Bienali’nden film seçkisi: @istanbulbienali ➖ Çeşit çeşit müzik festivali parmağınızın ucunda. İstanbul Caz Festivali'nin de dâhil olduğu 62 festivalin oluşturduğu liste için: @istanbulcazfestivali ➖ İKSV çocuk kitapları animasyonlarına bir yenisi eklendi: @iksvaltkat ➖ Kulaklıklar hazır mı? 10 yılın tüm @saloniksv konserleri bu Spotify listesinde. İKSV Spotify listesinden ulaşabilirsiniz. ➖ @lalekart üyeleri için canlı yayınlar. İstanbul Caz Festivali direktörü Harun İzer, 10 Nisan Cuma günü saat 21.00’de canlı yayınla Lale Kart üyelerinin evlerine konuk oluyor. #istanbulkültürsanatvakfı #İKSVSeveSeve

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (@iksv_istanbul)'in paylaştığı bir gönderi ()

İKSV evinizde geçireceğiniz zamanı güzelleştirmek için arşivindeki seçkileri web sitesi ve ınstagram hesabı üzerinden takipçileri ile paylaşıyor. ( https://www.iksv.org/ )

İKSV Youtube kanalında 20.yy'ın en önemli opera sanatçıları arasında gösterilen Leyla Gencer'in yaşam öyküsünü anlatan belgeseli yayınladı. Belgesele katkı verenler arasında Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Mehmet Günsür gibi usta oyuncular yer alıyor. 

ARTER

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#iyileşeceğiz @kocholding

Arter (@arteristanbul)'in paylaştığı bir gönderi ( 

Arter 'in Hareket Atölyeleri kapsamında düzenlenen “Özgür Hareket / Anda Hareket” başlıklı çalışması, 15 Nisan Çarşamba akşamı başlayacak ve 8 hafta boyunca her Çarşamba 19:00–20:15 saatleri arasında gerçekleşecek. Katılımın ücretsiz ve kontenjanla sınırlı olduğu atölye çalışması için [email protected] adresine e-posta göndererek kayıt yaptırabilirsiniz. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#CHOOSKETCH: sketch your fantasy shoe, and your design could be part of a capsule collection sold for charity. My sentiment and inspiration for this week is UNITY, a realization that we are all in this together, one world united by the same challenges. To hear that countries, experts and communities are supporting one another is hugely positive as we find our way through this uncertain path. I often put a knot or two in the collections but in this instance the knots represent a tie that binds us but also supports. Each piece is knotted to the next, each part really counts and has an important role to play in the design, a metaphor for how we are all united at this time. The blue is symbolic of a denim fabric, which I chose for its universal and democratic appeal, worn by all ages, all people, all over the world. The heel has extra volume suggesting the solidity and strength we need to be resilient - @sandrachoiofficial, Creative Director Visit our Stories to see how you could take part in #CHOOSKETCH

Jimmy Choo (@jimmychoo)'in paylaştığı bir gönderi ()

Jimmy Choo ile ayakkabı tasarlayın! Markanın kreatif direktörü Sandra Choi ınstagram üzerinden başlatmış olduğu yarışma ile beş kişiye tasarımlarını gerçeğe dönüştürme fırsatı veriyor. Hayalinizde ki ayakkabının markanın kapsül koleksiyonunda yer almasını istiyorsanız kalem kağıdınızı alıp masanızın başına kurulmaya ne dersiniz? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Borusan Contemporary sağlık tedbirleri kapsamında kapalı olsa da "Bill Viola: Geçici" sergimiz için hazırladığımız dijital sergi rehberinde sergideki işlerin fotoğraflarını görüntüleyebilir ve eserler hakkında bilgi alabilirsiniz: bit.ly/dsr01bv #EvdeSanatlaKal #BeraberAşacağız // Although Borusan Contemporary is closed due to health precautions, you can see images of the exhibition "Bill Viola: Impermanence" and receive more information through the digital exhibition guide here: bit.ly/dsr01bv

Borusan Contemporary (@borusancontemporary)'in paylaştığı bir gönderi ()

Kırk yılı aşkın süredir insan olmanın gizemlerini bu süreçte hızla gelişen teknolojiyi mecra olarak kullanarak inceleyen Bill Viola’nın İstanbul’daki ilk büyük çaplı sergisini Borusan Contemporary’nin dijital sergi rehberi ile deneyimleyin.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zorlu PSM ve HumanArt iş birliğiyle evde kaldığımız günlere özel düzenlenen mini atölyelerimiz bugün başlıyor! Her hafta Salı ve Perşembe günleri Zorlu PSM Instagram hesabında yayınlanacak videolarımızı takipte kal, kendine evde iyi bak! Beyza Abacı ile qigong ile enerjiyi dönüştürmek, bugün Zorlu PSM IGTV'de! #PSMyleKal #EvdeKal @humanartapp_tr

Zorlu PSM (@zorlu_psm)'in paylaştığı bir gönderi ()

Mini atölyeleri her hafta salı ve perşembe günleri Zorlu PSM Instagram hesabından takip edebilirsiniz. 

PAYLAŞ