İSTANBUL CAZ FESTİVALİ 25. YILINDA

04.07.2018 15:25:13

İKSV/İstanbul Kültür Sanat Vakfı organizasyonuyla çeyrek asırlık müzikal bir gelenek haline gelen İstanbul Caz Festivali, ‘‘Nesiller Boyu Türkiye Cazı’’ konseri ile başladı. Geceye sanat ve iş dünyasından renkli simalar katıldı.

Zafer TEKTAŞ - [email protected]

 

İstanbul Caz Festivali’nin görkemli açılış konseri geçtiğimiz hafta Zorlu Center Ana Tiyatro’da gerçekleşti. Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen festival 250’yi aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 27 farklı mekânında ağırlayacak.

 

GÖRGÜN TANER, ALİ BARAS, PELİN OPCİN, HARUN ZER

 

Festivalin 25. yılı ‘‘Nesiller Boyu Türkiye Cazı’’ konseri ile başladı. 25 yıllık serüveninde nesiller boyu birbirinden farklı renklere, tınılara bürünen Türkiye cazının geniş yelpazesine atıfta bulunan konserde, TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ve Konuk Sanatçılar yer aldı. Türkiye caz tarihinin kilometre taşları olan solistler, besteciler ve topluluklardan oluşan bir yıldızlar geçidi, Kamil Özler şefliğindeki TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası eşliğinde seslendirildi.

 

GÖRGÜN TANER, NEZİH YEŞİLNİL

 

Gecede üç duayen isme Yaşam Boyu Başarı Ödülü verildi. Balarısı Ahmet Faik Şener, Nezih Yeşilnil ve Şevket Uğurluer’e ödüllerini İKSV Genel Müdürü Görgün Taner takdim etti.

 

HASAN BÜLENT-YASEMİN KAHRAMAN

 

İPEK SABUNCU, NURi ÇOLAKOĞLU

 

PAYLAŞ