İPEK TOPLUSOY'UN DAVET SOFRASI

02.07.2018 11:25:05

İpek Toplusoy ile bir akşamüstü evinde buluştuk ve kendisinden ALEM’e özel bir masa hazırlamasını istedik. Sizi de sofraya bekleriz...

Lara MUTLU - [email protected] / Fotoğraflar: Merve AĞAZAT

İpek Toplusoy, tanıdığım en güler yüzlü, sıcak ve sempatik insanlardan biri. Onu yüzünü asık görmeniz pek mümkün değil. Toplusoy’un bu sevecenliği hayatının her alanına yansımış; masasına bile. Bizim için hazırladığı sofra,  oplusoy, “Benim için en önemlisi ambiyans. Çiçekler ve eve gelen misafirleri karşılayan hoş kokulu bir mum olmazsa olmazlarımdan” diyor. Bu yazı Göcek’te geçirecek olan Toplusoy ile evinde bir araya gelerek sohbet ettik.

Evinizde sıklıkla misafir ağırlar mısınız?

Evimde misafir ağırlamayı çok severim ve sıklıkla ağırlarım. Bu herhalde yetiştiriliş tarzıyla ilgili. Annem de çok severdi; çoğu zaman evimize sevdiklerimiz, ailemiz, dostlarımız gelirdi. Evime gelen her misafirim ayrı değerli; evime neşe, mutluluk getiriyorlar. Her şey kalabalıkla güzel. Bir de o ay içerisinde kutlanacak ya da konsept olarak yapılabilecek bir gün varsa misafirlerimle o öğünü paylaşmayı çok seviyorum.

Hayalinizdeki davet nasıl olurdu? Kimleri ağırlamak isterdiniz?

Audrey Hepburn’le bir kahvaltı saatinde buluşmak isterdim. Tiffany mavisi renklerinde bir masa hazırlardım. Sohbetimizin konusu, geçmişin zarafeti, kendisinin şıklığı, filmlerinin güzelliği ve naifliği olurdu.

Sofra takımlarınızı nerelerden alıyorsunuz?

Sofra takımlarımı genellikle yurtdışı seyahatlerimden alıyorum. En son Prag seyahatimden tabak takımlarımı almıştım. Kargo ile kısa sürede burada oluyor. Seyahatlerimde ev aksesuarları almayı çok severim. Luxuria, Prestige ve Beymen Home gibi mağazalar ise İstanbul’daki favorilerim.

 

PAYLAŞ