EN KEYİFLİ SAAT, ÇAY SAATİ

27.03.2017 11:27:09

Çay tiryakilerinin bilhassa hoşuna gidecek özel bir dosya hazırladık. İstanbul’da demlenmiş çayın tadına en güzel varacağınız yerlerden bazılarını seçtik.

Merve Akan -- merve.akan@alem.com.tr

Akşamüstünü neyle geçirmeyi seversiniz? Kahve eşlinde mi yoksa çay eşliğinde mi? Cevabı kahveden yana kullananlara önümüzdeki haftalarda hoş sürprizlerimiz olacak ancak, şimdilik cevabı çay olanlar için şahane önerilerimiz var.

Kahveden çok önce kültürümüzün bir parçası olan çay, akşamüstünün en güzel içeceklerinden biri… Ülkemizde de yaygın olarak tercih edilen çayı İstanbul’da en keyifli içebileceğiniz yerlerden bazılarını seçtik.

GRAND TARABYA 

Panoramik Boğaz manzarası eşliğinde çay saati! İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip Grand Tarabya The T Lounge’da hafta sonu saat 15:00 ile 18:00 arasında her damak tadına uygun ikramlarla misafirlerine unutulmaz bir keyif yaşatıyor. Canlı piano performansının da olduğu Grand Tarabya’da klasikleşmiş frambuaz pastasından İngiliz çöreğine (Scone), kırmızı biber kremalı baget ekmeğinde avokadodan elmalı kerevizli füme tavuklu ruloya kadar her çeşit atıştırmalık mevcut. The Grand Tarabya’da Boğaz manzarası eşliğinde çay saati 85 TL.

PERA PALAS  HOTEL JUMEIRAH 

Türkiye’de ilk kez çay saati etkinliği düzenleyen otel olma özelliği de bulunan Pera Palas Jumeriah, 125 yıllık tarihini zengin bir menüyle kutluyor.  Parfümör ve koku uzmanı Vedat Ozan’ın seçimi ile Ronnefeldt’in farklı lezzetlerdeki çayları bir araya gelerek, otel tarihinin farklı dönemlerine ithâfen çaylar sunuluyor. Nisan ayı itibariyle misafirlerini her gün 15:00 ile 18:00 saatleri arasında İlham Gencer’in melodileri eşliğinde ağırlamayı bekliyor. Pera Palas Jumeriah Otel’de tarihin içinde çay keyfi 70 TL.

ÇIRAĞAN PALACE KEMPINSKI

Çırağan Sarayı’nda Boğaz’ın en güzel manzaralarından birine karşı eşsiz bir keyif… Çikolata ve pasta cenneti de diyebileceğimiz Gazebo Lounge’da 15:00 ile 17:00 saatleri arasında akşamüstünün en eğlenceli, huzurlu zamanını geçirebilirsiniz. Üç katlı servis standında ve ayrıca tabakta sunulan ev yapımı klasik sandviçler, çörekler, şekerlemeler, İngiliz sconeları ve Ronnefeldt marka demlenmiş çaylar, kahveler akşamüstünüzü renklendirecek. Çırağan Sarayı’nda huzur dolu akşamüstü saati 100 TL. 

PAYLAŞ