-->

NESLİHAN SABANCI, EVİNİN KAPILARINI İLK KEZ ALEM' AÇTI

Neslihan Sabancı’nın ilk kez Alem’e özel açtığı evinde, onun “Sporken bile şık olmayı seviyorum” dediği elegan stilini yakın mercek altına aldık.

Lara Mutlu - lara.mutlu@alem.com.tr / Fotoğraflar: Pınar Gediközer / Makyaj: Bridie Egemen

 

Neslihan Sabancı, o kadar pozitif enerjiyle yüklü bir insan ki, sanki dokunduğu her şeyin enerjisini yükseltiyor. Yüzünden bir an olsun eksilmeyen gülümsemesi çok sahici. Onun bu pozitifliği Murat Atabarut tarafından dekore edilen evine de yansımış durumda.

 

 

Klasik bir gününüz nasıl geçer?

 

Sabahları kalkınca önce biraz gazeteleri okurum ve mutlaka Türk kahvesi içerim. Türk kahvesi vazgeçilmezimdir. Sonra bitki çayımı içerim ve 45 dakika spor yaparım. Genellikle yürüyüşü tercih ediyorum. Daha sonra işlerimi halletmek için en geç 13.00’a kadar hazırlanıp çıkıyorum. Her gün mutlaka 17.00-20.00 saatlerini torunlarıma ayırıyorum. Onlara daha çok o saatler uyuyor. Toplam üç torunum var; Yalçın, Arya ve Melissa. Akşam yemeği için dışarda program yoksa eşim Yalçın ile evde yemek yiyoruz. 43-44 yıllık evliyiz. Birlikte hep keyifli vakit geçirmişizdir.

 

Stilinizi nasıl tanımlarsınız?

 

Spor şık. Yani sporken bile çok şık olmayı seviyorum. “Ama şu eşofmanı giyiniyim de çıkayım” modum olmaz hiçbir zaman. Çocukluğumdan beri tarzım böyle. En spor kıyafetimin bile bir yerinde muhakkak dikkat çekici bir detay olmalı.

 

 

Stilleriyle size ilham veren isimler var mı?

 

Geçmişten Grace Kelly ve Brigitte Bardot. Günümüzde ise Anna Dello Russo ve Anna Wintour’ın herkese uymasa da kendilerine özgü karakterli bir stilleri olduğunu düşünüyorum.

 

Verebileceğiniz en iyi stil tavsiyesi nedir?

 

İnsan vücuduna göre giymeli. Ben vücudumu çok iyi tanıyorum ve neyin üzerimde iyi durup durmayacağını biliyorum. 

 

Ayakkabılar, Aquazzura

 

En çok nerelerden alışveriş yapıyorsunuz?

 

Türkiye’de en çok Harvey Nichols’dan. Beymen’den de alışveriş yaparım. Londra ve Monaco da favori alışveriş duraklarımdan. Yazın ise Mykonos.

 

 

RÖPORTAJIN TAMAMI ALEM'DE!