-->

65 YILLIK GEÇMİŞİNDEN GELEN GÜÇLE CHLOÉ KADINLARI BU SERGİDE BAŞROLDE

2 Temmuz’dan bu yana Chloé’nin Paris’teki merkez binasında Guy Bourdin’in çektiği fotoğraflar sergileniyor. Bourdin, 1956 ila 1986 yılları arasında markanın kampanya fotoğraflarını çekmenin yanında, dergiler için yapılan çekimlerde de Chloé’nin görünürlüğünü artıran önemli bir isim olarak görülüyor.

Elif ÖKSÜZ – elif.oksuz@alem.com.tr

 

Chloé’nin Paris’teki merkez binasının hemen yanında açılan ve kültürel bir alan olarak düşünülen beş katlı Maison Chloé,  bu yıl Chloé’nin 65 yılına özel pek çok etkinliğin durak noktası olacak. Markanın kurucusu Gaby Aghion’ın kat etmeye başladığı ve sonrasında meşaleyi Karl Lagerfeld’e devrettiği modaevinin şimdiye kadar geldiği noktayı görmek ve hatta fotoğraflarla değişime tanık olabilmek “Feminities-Guy Bourdin” sergisinin önemini gözler önüne seriyor. 

 

 

1956 ila 1986  yılları arasında Chloé’nin kampanya fotoğraflarını çeken, o yıllarda aynı zamanda Vogue Paris için çalışan Guy Bourdin, markanın evrimi açısından önemli bir yere sahip. 

 

 

Daha pek çok markanın kampanya fotoğraflarını çeken Guy Bourdin, Chloé ile en çok çalışan fotoğrafçı olma özelliği taşıyor.  65. yıl kutlamalarının ilk ayağı olarak gösterilen ve yaklaşık 100 fotoğrafın yer aldığı sergide daha önce hiçbir yerde görülmemiş fotoğrafları görmek de mümkün olacak.

 

 

 

 

Sergi, 6 Eylül'e kadar görülebilir.